Značka Poco chystá globální představovačku, kterou odstartuje celou řadu prezentací nových telefonů pro letošní rok. Těmi prvními vlaštovkami budou telefony Poco X5 a X5 Pro. Tipaři sice odhadovali, že na uvedení telefonů dojde ještě v tomto měsíci, ale zdá se, že se jich dočkáme až na začátku února/februára. O obou telefonech už něco málo víme, ale je pravdou, že větší pensum informací máme o modelu X5 Pro. Záhadou zatím ale bylo, jak jsou na tom telefony s designem. Ale i na tuto otázku nyní máme odpověď, protože se první renderované obrázky objevily na stránkách MySmartPrice.

První renderované snímky modelů Poco X5 a X5 Pro

Podle renderů a také specifikací to opět vypadá, že modely Poco X5 a X5 Pro jsou přeznačené telefony Redmi. V prvním případě to je Redmi Note 12 5G a ve druhém případě Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition. Ale to nás už vlastně ani nepřekvapí, protože značka Poco je nepsaným králem rebrandingu.

Oba telefony mají plochý displej s “dírou” pro přední kameru ve středu jeho horní části. Zadní panel je pak po bočních hranách jen mírně zakřivený. V horní třetině zad je velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu, který je vertikálně rozdělený na dvě poloviny. V té levé vidíme tři snímače a LED blesk a v pravé pak velký nápis POCO. Designově jsou si tedy Poco X5 a X5 Pro velice podobné.

Podle renderovaných snímků půjde standardní Poco X5 na trh v barvě zelené a šedé s černým modulem hlavní kamery. Model X5 Pro půjde na trh v barvě tyrkysové se stejně barevným modulem kamery a také v barvě žluté s černým modulem a černými hranami. Ze specifikací telefonů pak zmíníme 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a ochranným sklem Gorilla Glass 5. Dále je to u modelu X5 procesor Snapdragon 695 a u modelu X5 Pro čipset Snapdragon 778G. Snímače otisků mají oba telefony integrované do tlačítka napájení. Hlavní fotoaparáty jsou v obou případech trojité. U standardní verze kameru tvoří 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Pro verze pak dostane 108 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamery mají rozlišení 13 MPix a 16 MPix.