Společnost Motorola uvedla v polovině prosince/decembra na čínský trh vlajkový telefon Moto X40 s procesorem Snapdragon 8 Gen2. Samozřejmě už v té době bylo všem jasné, že výrobce dodrží tradici a pošle tento telefon i na globální trhy s názvem Moto Edge 40 Pro. Zde nahradí loňský model Edge 30 Pro, který debutoval za hranicemi Číny loni v únoru/februári. Nu a vzhledem k tomu, že Edge 40 Pro už sbírá globální certifikace, mohli bychom se jej dočkat už brzy, zřejmě také v únoru.

První rendery globálního modelu Moto Edge 40 Pro

Na čínské síti se také už objevily první renderované obrázky telefonu Moto Edge 40 Pro. Ty jednoznačně dokazují, že design se od čínské verze neliší. Je tu zakřivený displej s velmi úzkými rámečky i bradou a “dírou” pro přední kameru ve středu horní části.

Na zádech vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu s oblými rohy, třemi snímači a LED bleskem. Uprostřed zad je notoricky známé logo Motoroly. Zdá se, že i na globální trhy půjde telefon, stejně jako v Číně, v barvě světle modré a černé. Na pravé hraně jsou tlačítka hlasitosti a napájení. Snímač otisků je integrovaný do displeje.

Specifikace telefonu Moto Edge 40 Pro jsou prý také stejné jako u čínského Moto X40. Je to OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 165 Hz a DC stmíváním. Stejný je i vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2, baterie s kapacitou 4600 mAh a podporou 125 W kabelového nabíjení a 15 W bezdrátového a reverzního nabíjení. Ve foto výbavě najdeme hlavní fotoaparát s 50 MPix snímačem s OIS, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Přední kamera má 60 MPix. Na globální trhy prý půjde jen jedna paměťová verze s 12 GB RAM a 256 GB interní paměti, která v Evropě údajně přijde na 850 euro (20251 Kč).