Zima se drží žezla, a to i tuto neděli. Mrzne, ale je jasno, takže je to ideální počasí vyrazit na lyže, nebo třeba jen tak na pěknou zimní procházku. A až se vrátíte k rodinnému krbu, jsou tu pro vás připravené naše pravidelné Vychytávky z Číny. Rubrika, která je jako stvořená pro nedělní relax.

Stejně jako minule, tak i dnes navštívíme čínské e-shopy. Důvod máme dobrý, chceme pro vás najít gadgety, které jsou levné a pokud možno i praktické. A dneska opravdu této tezi dostojíme. Máme tu totiž tři tipy na velmi levné vychytávky, které nepřekročily cenu jednoho dolaru. Takže pojďme na to bez dalšího otálení.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Čistič displeje telefonu

Umatlaný displej telefonu nevypadá vůbec hezky, ale nelze tomu zabránit. Pro rychlé a jednoduché vyčištění displeje je připravené šikovné udělátko. Je to vlastně malá nádobka s tekutinou a rozprašovačem, která je potažená utěrkou z mikrovlákna. Stačí tedy displej postříkat a pak jedním tahem setřít. Samozřejmě se dá tento čistič použít i na displej tabletu a monitor notebooku nebo stolního počítače. Navíc i cena ve slevě je velmi nízká a začíná na 0,66 dolaru.

Nástroj na opravu promáčklé karoserie

Asi každému se už alespoň jednou stalo, že se mu podařilo promáčknout karosérii svého plechového oře. Pokud je škoda většího rozsahu, doma v garáži s tím nic moc neuděláme. Ale pokud jde jen o malý “ťukanec” nebo promáčklinu, může dobře pomoci tento gadget. Jde o plastovou vychytávku s kruhovou základnou, která je vyrobená z pevné gumy. Stačí ji jen přiložit na promáčklinu, přisát k podkladu a lehce táhnout směrem nahoru. A nejen to. Gadget se hodí i pro zvedání skla, plechu nebo plastu do hmotnosti 10 kilogramů. A cena na Aliexpress je opět velmi nízká a ve slevě spadla na 0,66 dolaru.

Detektor kapacity baterie a zkoušečka v jednom

Náš poslední tip se hodí opravdu každému. Jde totiž o indikátor kapacity baterií a zároveň i zkoušečku napětí. Změřit kapacitu a napětí můžeme u různých typů lithiových baterií, kdy naměřené hodnoty uvidíme na malém LCD displeji. Práce s tímto detektorem je navíc jednoduchá natolik, že ji zvládne opravdu každý. A cena ve slevě je také dost dobrá, protože stejně jako u předchozích gadgetů spadla na 0,66 dolaru.