Potřebujete tablet se systémem Android pro běžnou pracovní a zábavní činnost? Zkuste mrknout na nejnovější cenově dostupný tablet společnosti Ulefone Tab A8. S tabletem Tab A8 představuje společnost Ulefone svůj druhý tablet řady Tab a vypadá docela zajímavě. Je to docela dobré základní zařízení, které nabízí dobré vlastnosti, jako je elegantní kovová konstrukce, 10,1-palcový displej s rozlišením Full HD+, výkonné reproduktory a dlouhá výdrž baterie. Pokud chcete tablet pro běžné potřeby nebo lehké úkoly spojené s produktivitou a nechcete zruinovat svou peněženku, Ulefone Tab A8 je přesně to zařízení, které si můžete pořídit. Pojďme se na něj tedy podívat.

Ulefone Tab A8 – DESIGN A KONSTRUKCE

Ačkoli je Ulefone Tab A8 levný tablet se systémem Android, neznamená to, že by uživatelé museli dělat kompromisy v oblasti materiálů nebo kvality provedení. Tento plnohodnotný tablet má tenké kovové tělo a poměrně malé rámečky kolem obrazovky. Dotek kovu spolu s lesklým stříbrným povrchem a plochými okraji vytváří prémiový vzhled a dojem. Při tloušťce 7,35 mm je Tab A8 dostatečně tenký a poměrně lehký – váží pouhých 483 gramů.

Ulefone Tab A8

Po okrajích je umístěna spousta portů, včetně nabíjecího portu USB C 2.0, 3,5mm jacku pro sluchátka a POGO pinů pro připojení krytu klávesnice. Nechybí ani slot pro SIM kartu a paměťovou kartu microSD (podporována je kapacita až 256 GB). Nebo čtyři stereofonní reproduktory. Najdete zde také 5Mpx selfie kameru, která je umístěna na okraji tabletu. A 13MP fotoaparát najdeme na zadní straně.

DISPLEJ A REPRODUKTORY

Ulefone Tab A8 je vybaven 10,1-palcovým displejem s rozlišením Full HD (1920 × 1200 pixelů) a frekvencí 60 Hz, který má poměr stran 16:10 a hustotu pixelů 225 PPI. Navíc využívá panel IPS LCD, který produkuje lepší barvy a pozorovací úhly. Na levný tablet této velikosti je obrazovka dostatečně ostrá, jasná a barevná. A dobře se hodí pro sledování videí a hraní nenáročných her.

Ještě lepší je, že obrazovka je podpořena zvukovým systémem se čtveřicí reproduktorů a dvěma symetrickými reproduktory na každé straně. Kvalita zvuku je solidní díky čtyřem stereofonním reproduktorům, které znějí hlasitě a čistě. Proto se nemusíte bát dívat na YouTube a Netflix.

Ulefone Tab A8

VÝKON A DALŠÍ

Pokud jde o výkon, v tabletu Ulefone Tab A8 pracuje osmijádrový procesor MediaTek MTK6762V/WB s frekvencí 2,0 GHz. Ten je standardně spárován s 650MHz grafickým procesorem PowerVR GE8320, 4GB operační pamětí a 64GB úložištěm. Úložiště je samozřejmě rozšiřitelné pomocí microSD pro uložení dalších fotografií, videí, dokumentů nebo jiných souborů.

Co se týče baterie, uvnitř se nachází 6580mAh lithium-polymerová baterie, která by měla vydržet přibližně dva dny nenáročného používání. Tab A8 je dodáván s čistou verzí systému Android 12.