Společnost ZTE patří k těm výrobcům chytrých telefonů, kteří se nebojí inovací a jejich vlajkové telefony proto patří k těm nejzajímavějším. Například řada Axon je inovacemi pověstná a také dceřinka společnosti ZTE, Nubia, se inovací nebojí. Ovšem v portfoliu výrobce najdeme i telefony, které jsou poněkud skromnější a spadají do základní nebo střední třídy. Tyto stroje jsou zařazené v produktové řadě Blade a jeden takový ZTE právě připravuje. Jde o model ZTE Blade V40, který se právě objevil na reálných fotkách.

Design a hlavní parametry ZTE Blade V40

Telefon ZTE Blade V40 svými parametry spadá do základní třídy a podle na Twitteru zveřejněných fotek je tomu přizpůsobený jeho design. Kolem displeje jsou celkem širší rámečky i brada. Nad obrazovkou je větší kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje hlavní fotoaparát, který tvoří dvě velká okruží, ve kterých najdeme tři snímače. LED blesk leží napravo od nich.

Kromě fotek telefonu ZTE Blade V40 najdeme na Twitteru také některé z hlavních specifikací tohoto stroje. Jak už bylo řečeno, specifikace spadají do základní třídy a proto výrobce použil procesor Unisoc T616, který je postavený na 12nm výrobní technologii. S čipsetem do páru jdou 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MyOS 12. Obrazovka má úhlopříčku 6,6 palce a s nejvyšší pravděpodobností je typu LCD s rozlišením HD+.

Baterie modelu ZTE Blade V40 má kapacitu 4500 mAh. Jak rychlé nabíjení akumulátor podporuje zatím nevíme, ale jistě to nebude víc než 18 W. Jde ale opravdu o levný telefon, takže s nějakým super rychlým nabíjením počítat nemůžeme. Hlavní fotoaparát tvoří primární snímač s rozlišením 50 MPix, makro objektiv a senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Cena podle tipařů není vysoká. Blade V40 se zřejmě nejdříve začne prodávat v Bangladéši za 17999 BDT, což jsou v přepočtu zhruba 173 dolary. Představení telefonu zřejmě proběhne v příštím měsíci.