Společnost Google pořádá pravidelně každým rokem na jaře vývojářskou konferenci Google I/O, na které představí svá nová zařízení, technologie a také většinou naznačí, co chystá do budoucna. Loni tomu nebylo jinak a na konferenci došlo na uvedení telefonu Pixel 6a a sluchátek Pixel Buds Pro. Výrobce naznačil jaké parametry a design dostanou telefony Pixel 7 a Pixel 7, které představil loni na podzim. Ovšem padla tu i zmínka, že v přípravách je i tablet Google Pixel. I u něj Google tvrdil, že jej patrně představí až v roce 2023.

Co se týče tabletu, tak v podstatě od loňské I/O konference o něm nemáme žádné oficiální zprávy. Tipaři ale odhadovali, že podobně jako u telefonů Pixel, Google chystá dvě verze, tedy standardní tablet Google Pixel a také jeho Pro verzi. Modely měly interní označení “Tangor” a “Tangorpro”. Zdá se ale, že to, co tipaři odhadovali loni, letos už neplatí. Podle informací tipaře Kuby Wojciechowského, které zveřejnil na Twitteru, je v přípravách jen jedna verze, a to “Tangorpro”. K tomto sdělení přidal i několik dalších informací o parametrech, které tablet Google Pixel údajně má.

První pohled na tablet Google Pixel

Ze dvou verzí chystaného tabletu tedy nakonec zůstala ta, která má lepší specifikace. Jde především o procesor Tensor G2. S odvoláním na anonymní zdroj Wojciechowski uvádí, že tablet Google Pixel k čipsetu dostane 8 GB operační paměti LPDDR5 společnosti Samsung a 256 GB interního úložiště Kioxia UFS. Snímač otisků prstů prý leží na hraně zařízení a je patrně integrovaný do tlačítka napájení.

Displej tabletu má rozlišení 2560 × 1600 pixelů. Obrazovka údajně pochází z dílen společnosti China Star Optoelectronics (CSOT) a má šesti kanálový ovladač Richtek RT4539. To může znamenat, že obrazovka nebude typu AMOLED, protože tyto ovladače se používají pro podsvícení LCD panelů. V souhrnu specifikací tipař dále uvádí, že tablet Pixel bude kompatibilní se dvěma typy dokovacích stanic. Konkrétně jde o dok Korlan/K6 s reproduktorem a dok Yuzu/Y4, který slouží jen pro nabíjení. V tweetu tipaře najdeme i několik reálných fotek tabletu s dokovacími stanicemi.