Je asi nošením dříví do lesa znovu připomínat, že představovačka telefonů řady Samsung Galaxy S23 je za rohem. V podstatě každý den najdeme na síti nějaké nové informace k jednotlivým modelům. Včera jsme se například podívali na ceny chystaných telefonů, které šly nahoru a navíc jsou i různé na různých trzích. Dnes se ale zaměříme na displeje modelů Galaxy S23, které kryje sklo Gorilla Glass Victus 2 společnosti Corning. Toto sklo Corning představil poměrně nedávno, a to v prosinci/decembri loňského roku a telefony Galaxy S23 budou prvními zařízeními, které jej použijí. Není to ale poprvé, co Samsung představí nové sklo Golilla Glass. Loni u řady Galaxy S22 totiž debutovalo sklo Gorilla Glass Victus+.

Telefony Samsung Galaxy S23 dostanou jedno z nejodolnějších skel

Krátce poté, co Corning představil sklo Gorilla Glass Victus 2 potvrdil, že první telefony s ním uvidíme na začátku letošního roku. Všichni tipaři se poměrně rychle shodli, že půjde právě o vlajkové stroje Samsung Galaxy S23. Pro společnost Corning je to navíc jistě také velmi dobrý tah, který stvrdil její ambice produkovat stále odolnější ochranná skla. Sklo Victus 2 totiž posunulo odolnost na vyšší úroveň. Je odolnější při pádech na tvrdé a drsné povrchy jako je například beton nebo asfalt. V souvislosti s tím si ale zachovává také svou odolnost proti poškrábání. Kromě toho se vývojáři společnosti Corning snažili vytvořit kompozitní sklo, které je šité na míru velkým displejům.

Telefony Samsung Galaxy S23 mají větší displeje, které jsou náchylnější k různým oděrkám a škrábancům, takže nové odolnější sklo jistě potěší jejich uživatele. S nárůstem velikosti displejů roste i váha telefonů, což klade vyšší nároky na ochranu obrazovky. Proto jsou odolnější ochranná skla velmi žádaná. Všechny tyto požadavky nové ochranné sklo Victus 2 splňuje.

Samsung s novým sklem společnosti Corning také vsází na to, že zaujme ekologicky zaměřené uživatele. Sklo totiž získalo značku Environmental Claim Validation Mark, protože obsahuje zhruba 22 % recyklovaného materiálu. Zástupci Samsungu k tomu uvedli, že chtějí podporovat udržitelnost životního prostředí u svých produktů a spolupracovat s takovými partnery, kteří se snaží minimalizovat neekologický odpad. Telefony Samsung Galaxy S23 budou tedy díky sklu Gorilla Glass Victus 2 takovými prvními “ekologickými” vlaštovkami.