Společnost OnePlus včera na své speciální webové stránce naznačila, že na prezentační akci “Cloud 11” představí i dlouho očekávaný tablet OnePlus Pad. Samozřejmě ale dojde i na globální uvedení vlajkového telefonu OnePlus 11 a také dalších produktů, takže si na své přijdou všichni fanoušci. A protože do představovačky zbývá už jen pár dnů, informace o chystaných produktech nabývají na síle. Dnes se opět podíváme na chystaný tablet, protože na síti už visí jeho první rendery.

Design tabletu OnePlus Pad

Vzhled historicky prvního tabletu společnosti OnePlus byl pro nás docela dlouho velkou záhadou. Je sice pravda, že co se designu tabletů týče, se nic moc pokrokového vymyslet nedá a všechna taková zařízení mají v podstatě velmi podobný vzhled. Ale co kdyby OnePlus Pad překvapil? Této myšlenky se chytil známý designér OneLeaks a ve spolupráci se stránkami MySmartPrice představil první renderované obrázky tohoto tabletu. Takže se i my můžeme poprvé podívat na to, jestli je vzhled něčím nový, nebo se drží zaběhnuté konvenční linie.

Podle renderovaných obrázků to vypadá, že tablet OnePlus Pad má poměrně štíhlé kovové tělo. Displej je velký, rámečky kolem něj jsou symetrické a celkem úzké. V jednom z bočních rámečku leží přední kamera. Potud se tedy design nijak nevymyká vzhledu řady dalších tabletů. Ovšem zadní panel, to je už něco jiného. Dominuje mu totiž velké okruží modulu hlavního fotoaparátu, uprostřed zad je pak notoricky známé logo společnosti OnePlus.

Kruhový modul kamery navíc docela vystupuje nad úroveň zad a tak trochu evokuje kruhový modul hlavní kamery telefonu OnePlus 11. Jen z renderů není příliš čitelné, zda jsou v modulu snímače dva a nebo jen jeden. Ještě je potřeba dodat, že modul fotoaparátu leží na jedné z delších stran. Tedy ne na kratší straně, jak bývá většinou zvykem. Tlačítka hlasitosti jsou na pravé hraně a tlačítko napájení na horní hraně. K renderovaným snímkům tipaři dodávají, že displej tabletu OnePlus Pad má úhlopříčku 11,6 palce, ale není známo, zda je typu LCD nebo OLED. Pro jistotu jsme ještě zkontrolovali speciální webovou stránku s pozvánkou na představovačku a už i na ní visí snímek tabletu, které potvrdil design, který vidíme na renderech.