Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. Tyto telefony najdeme v produktových řadách M a A. V případě levnějších telefonů z těchto řad Samsung většinou nepořádá velké prezentační akce a uvede je v tichosti na svých stránkách. Stejný osud patrně potká i model Samsung Galaxy A54 5G, který výrobce už chystá a nechal jej projít americkou certifikací FCC.

Tipaři už nyní odhadují, že na uvedení modelu Samsung Galaxy A54 5G může dojít v nejbližších týdnech. Je to ale otázka, protože Samsung primárně chystá představovačku své vlajkové řady Galaxy S23. Navíc i model Galaxy A53, tedy předchůdce modelu Galaxy A54, byl uveden na trh až v březnu/marci v loňském roce. Každopádně právě získaná certifikace FCC naznačuje, že telefon je připravován i pro globální trhy. Pojďme se tedy podívat, co prozradil certifikační výpis.

FCC odhalila kapacitu baterie modelu Samsung Galaxy A54 5G

Telefon Samsung Galaxy A54 5G prošel certifikací s kódovým označením SM-A546E. Baterie telefonu má modelové číslo EB-BA546BY a její jmenovitá kapacita je 4905 mAh. Je ale jisté, že do prodeje půjde telefon s 5000 mAh akumulátorem. A protože certifikací prošel i nabíjecí adaptér, podíváme se i na něj. Má modelové číslo EP-TA800 a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Nabíječka podporuje i nabíjecí protokol PPS se stejným výkonem. Ovšem jak víme, Samsung už ve valné většině nabíječky k telefonům nepřidává. Takže ji asi ani v balení chystaného telefonu nenajdeme.

V závěru ještě doplníme, že model Galaxy A54 5G prošel i benchmarkovými testy Geekbench. Ty potvrdily, že telefon pohání procesor Exynos 1380, který na konci loňského roku získal certifikaci Bluetooth SIG. V testech jej doplnilo 6 GB operační paměti a operační systém Android 13. Další podrobnosti o tomto stroji jsou ale stále v utajení.