Značka Poco už nějakou dobu avizuje, že letošní rok otevře uvedením telefonů X5 a X5 Pro na indickém trhu. Uvedení zřejmě proběhne ještě v tomto měsíci, protože promo kampaň jede na plné obrátky. Samozřejmě je potřeba myslet dopředu i na další telefony této poměrně populární značky. Tipaři totiž už nějakou dobu naznačují, že v přípravách je i řada Poco F5, ve které kromě standardního modelu najdeme i model Poco F5 Pro. Nyní to vypadá, že uvedení této řady není daleko, protože model F5 Pro prošel americkou certifikací FCC. Informaci o tom najdeme na stránkách MySmartPrice.

Co potvrdila certifikace FCC u telefonu Poco F5 Pro?

To, že telefon získal americkou certifikaci FCC naznačuje, že jeho vydání bude globální. Ostatně to lze rozklíčovat i z kódového označení, pod kterým byl certifikovaný. V databázi má označení 23013PC75G, kdy písmeno G na konci odkazuje na globální model. Kromě toho je tento telefon zapsaný i v databázi IMEI, která potvrdila jeho obchodní název Poco F5 Pro.

Telefon Poco F5 Pro bude jistě zajímavým oživením řady Poco F. To hlavně proto, že poslední Pro model zde vyšel v roce 2020 a byl jím Poco F2 Pro. A připomeňme, že šlo o přeznačený telefon Redmi K30 Pro 5G a vlastně od té doby žádný Pro telefon v sérii F nevyšel. Nu a vzhledem k tomu, že Poco je králem rebrandingu, můžeme opět očekávat, že chystaný telefon bude přeznačeným modelem z řady Redmi K60.

Z certifikačních výpisů mnoho specifikací chystaného Poco F5 Pro nevyčteme, ale podívejme se alespoň na to málo, které certifikace potvrdily. Telefon poběží na nadstavbě MIUI 14, ale o verzi systému Android se výpisy nezmiňují. Pravděpodobně to ale bude Android 13. Najdeme zde podporu Wi-Fi 6, NFC a Bluetooth 5. Čekat prý můžeme i dvě paměťové verze s 8 GB/128 GB a 12 GB/256 GB. Ovšem jaký procesor telefon pohání je stále ve hvězdách. Ale na to, aby výrobce specifikace upřesnil je stále dost času, protože tipaři odhadují, že Poco tento nový telefon představí až před koncem prvního kvartálu letošního roku.