Síť je v posledních dnech plná informací o společnosti OnePlus a jejich globální představovačce. Tu naplánovali na 7. února/februára a proběhne v indickém Novém Dillí. Samozřejmě hlavní hvězdou prezentační akce “Cloud 11” bude vlajkový telefon OnePlus 11, ale dojde také na uvedení dalších produktů. Výrobce už potvrdil uvedení TWS sluchátek Buds Pro 2, mechanické klávesnice, televize a také dalšího telefonu, OnePlus 11R. Nu a nyní se na speciální webové stránce objevila také upoutávka na tablet OnePlus Pad.

Co tipaři tvrdí o tabletu OnePlus Pad?

OnePlus sice naznačil, že na své akci představí i tablet OnePlus Pad, ale na další informace o jeho specifikacích je docela skoupý. Počítáme ale s tím, že na své pozvánkové stránce bude postupně hlavní parametry tabletu odhalovat. Každopádně bez informací o možných specifikacích nejsme, protože na tablet se už poměrně dlouho zaměřovali i tipaři.

O tom, že OnePlus chystá také tablet se totiž mluví už od roku 2021 a naposledy o něm padla zmínka před koncem loňského roku. Tehdy tipaři prorokovali, že na uvedení OnePlus Pad dojde v tomto roce. Tak snad se to konečně povede. Je sice pravda, že někteří z tipařů byli poměrně skeptičtí a domnívali se, že chystaný OnePlus Pad bude v podstatě kopií Realme Padu, nebo nějakého podobného tabletu se systémem Android. Nakonec je to možné, protože Realme, OnePlus a také společnost Oppo jsou partnery ve skupině BBK Electronic. A jak Realme, tak i Oppo už své tablety mají na trhu.

Co se odhadovaných parametrů OnePlus Pad týče, můžeme prý očekávat poměrně velký OLED displej se symetrickými rámečky a rozlišením FullHD+. Neměla by chybět podpora 5G sítí a loni tipaři mluvili i o procesoru Snapdragon 865 s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Spekulovalo se také o přední 8 MPix kameře a hlavním fotoaparátu s 13 MPix a 5 MPix senzory. Vše ale musíme brát s rezervou, protože v této chvíli jde jen o odhady. Doufáme, že je výrobce už brzy alespoň rámcově potvrdí.