Ani ti nejurputnější fanoušci telefonů s operačním systémem Android nemohou vytěsnit, že společnost Apple a jejich telefony iPhone velmi slušně bodují na trhu. A mjí také spoustu fanoušků, kteří jsou podobně urputní jako fandové Androidu. Přestože se na našich stránkách zabýváme především zařízeními s Androidem, není občas od věci se podívat také na konkurenční iOS a telefony iPhone. A to uděláme právě teď. Společnost Apple totiž začíná v Evropě prodávat repasované telefony z řady iPhone 13.

Kde v Evropě Apple prodává své repasované telefony?

Protože Apple řadu iPhone 13 představil v roce 2021 připomeneme, že jde o modely iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Všechny telefony měly vylepšené parametry a také mírně upravený design. Ale to asi nepřekvapí, protože vylepšení dostává každá nová generace iPhonů. A je také jistě zajímavé, že se Apple rozhodl zahájit prodej repasovaných telefonů iPhone 13 v programu Certified Refurbished i v Evropě. Je to navíc poprvé, kdy jsou tyto konkrétní telefony dostupné ve Velké Británii, Německu, Itálii a Španělsku. Prodeje běží v e-shopech Apple v těchto zemích a je jasné, že ceny repase jsou nižší než ceny nových telefonů. Aktuální sleva v Evropě činí zhruba 15 % z ceny nových modelů.

Co tedy repasované telefony iPhone 13 obnáší? V rámci programu Certified Refurbished mají telefony novou baterii, nový vnější plášť a jsou důkladně vyčištěné. Dále mají předinstalovaný původní operační systém a nebo jeho novější verzi. Pokud je to potřeba, mají také vyměněné originální díly. Apple je pak zabalí do nové speciální krabice a přibalí i veškeré příslušenství a kabely. Před odesláním repasovaných telefonů je prováděno testování jejich funkčnosti a uživatelé získají i jednoletou záruku s bezplatným doručením a vrácením.

A kolik ušetříte při zakoupení repase v jednotlivých evropských zemích? Ve Velké Británii se sleva pohybuje od 100 až po 230 liber. V Německu to je 120 až 280 euro (2857 až 6667 Kč) a stejně tak i v Itálii a Španělsku. Výše slevy se samozřejmě pojí s tím, který z telefonů iPhone 13 kupujete. Pokud si tedy každým rokem nepořizujete novou generaci iPhonu a postačí vám repasovaný model se slevou, možná by tato nabídka společnosti Apple mohla stát za úvahu.