S železnou pravidelností se každým rokem koná veletrh MWC ve španělské Barceloně. Na něm si dávají sraz výrobci mobilních technologií a uvádějí zde své novinky. Veletrh v době koronavirové pandemie sice proběhl jen v omezené míře, ale letos se Barcelona připravuje na velký nápor výrobců, novinářů, odborné veřejnosti a také fanoušků. Mezi společnosti, které už potvrdily svou účast patří například Samsung a také OnePlus. A právě u OnePlus se dnes na chvíli zdržíme, protože se proslýchá, že kromě jiného na MWC 2023 uvede i svůj druhý koncepční telefon s jednoduchým názvem OnePlus Concept Two.

Tipaři začínají upozorňovat na OnePlus Concept Two

Zástupci OnePlus sice ještě nepotvrdili, že chystají koncepční telefon OnePlus Concept Two a představí ho na MWC 2023, ale tipaři už mají celkem jasno. Na Twitteru známý tipař Max Jambor otevřeně hlásí, že veletrh ve Španělsku proběhne už za měsíc a bude zde k vidění spousta nových produktů. Jedním dechem dodává, že mezi ně patří i nový koncepční telefon OnePlus.

Jaké dostane parametry a design zatím tipař nesdělil, ale podle prvního koncepčního telefonu, který OnePlus uvedl na veletrhu CES 2020, půjde jistě o výrazně prémiový model. Proto opět můžeme očekávat velmi zajímavý design, nové skvělé technologie a prémiové funkce. Ostatně svět mobilních technologií se za tři roky posunul výrazně kupředu. Takže lze počítat s tím, že právě tento pokrok bude reflektovat i telefon OnePlus Concept Two.

Před třemi lety na prvním koncepčním telefonu spolupracovala společnost OnePlus s automobilkou McLaren. A právě tato spolupráce se výrazně odrazila na designu telefonu. Zadní panel měl stájové barvy automobilky, tedy sytě oranžovou a černou. Černá část byla vyvedená ze skla s technologií elektrochromního filtru. Stejnou technologii využívá McLaren u střešních oken svých aut. Design zadního panelu pak čerpal inspiraci u vozu McLaren 720S Spider. A nutno říci, že vypadal opravdu skvěle. Doufáme tedy, že v podobném duchu se ponese i chystaný koncepční model OnePlus Concept Two a že opět bude pastvou pro oči. A to i přesto, že se zřejmě stejně jako první model nikdy nedostane do prodeje.