Společnost OnePlus naznačila, že na své prezentační akci Cloud 11 představí sluchátka OnePlus Buds Pro 2. Akce se uskuteční 7. února 2023. Společnost očekává, že tato událost zajistí globální pozornost pro jejich špičkové smartphony a další zařízení.

A na této akci provede druhé oznámení sluchátek OnePlus Buds Pro 2. Dříve společnost učinila první oznámení před několika týdny. Nejnovější tisková zpráva společnosti o něm navíc uvádí jen pár nových podrobností.

ONEPLUS BUDS PRO 2 BUDOU VYUŽÍVAT PROSTOROVÝ ZVUK

V současné době chce společnost vyzvat na souboj AirPods Pro 2. Představí tedy svá sluchátka Buds. Navíc plánuje využít prostorový zvuk jako speciální funkci. Je pozoruhodné, že tato funkcionalita není přítomna u jeho konkurentů.

Funkce prostorového zvuku je podobná jako u vlajkových zařízení společnosti Google. Zatím ji Google použil v zařízeních Pixel 6, 6 Pro, 7 a 7 Pro. Nyní je cílem společnosti přidat prostorový zvuk do sluchátek Pixel Buds Pro.

OnePlus Buds Pro 2

Zatím nám není jasné, zda OnePlus Buds vyzvou prémiová sluchátka od Googlu. Společnost ale tvrdí, že představí první zařízení s touto funkcionalitou.

Spatial Audio má naplňovat několik slibů. Například vytvoření vícerozměrného zvukového zážitku. A to tak, že bude poskytovat zvuk z pevné pozice nezávisle na pohybu.

OnePlus Buds Pro 2 mají nabídnout vysoce kvalitní 3D zvuk. Ten tak bude podobný jako v kinech. Když se podíváme na bezdrátová sluchátka, zdá se, že jde o nadsázku. Společnost uvádí, že tím nabídne ve svých zařízeních stejnou technologii, jakou používá Google.

Technologie použitá v operačním systému Android 13 společností Google samozřejmě zajistí velmi nízkou latenci a zvýšenou plynulost. Zdá se ale, že si počkáme na OnePlus Cloud 11 event, abychom se dozvěděli více.

OnePlus Buds Pro 2 budou stát přibližně 150 dolarů. Kromě toho společnost plánuje využít schopnosti Google Audio Switch a Fast Pair.