Vlajkový telefon OnePlus 11 se po svém čínském uvedení chystá i na globální představovačku. Ta se kvapem blíží a globální fanoušci se už těší na 7. února/februára. Představovačka sice proběhne v Indii, ale telefon se dostane i na další globální trhy. A s ním i další produkty, které výrobce uvede společně s ním, za všechny jmenujme alespoň TWS sluchátka Buds Pro 2 s prostorovým zvukem. Víme ale, že v přípravách je i model OnePlus 11R, který má být druhou a cenově výhodnější letošní vlajkovou lodí OnePlus.

Přestože se o telefonu OnePlus 11R na síti objevují informace už nějakou dobu, zatím nikdo netušil, kdy dojde na jeho představení. Telefony s označení R totiž byly zpravidla exkluzivní pro indický trh a loni je v Číně zastoupila produktová řada Ace. Tipaři nicméně naznačovali, že v Indii se už rozběhla masová výroba a testování modelu 11R a na představení prý dojde nejdřív v dubnu/apríli. Ovšem na indickém Amazonu se údajně objevila nová upoutávka, která avizuje, že na uvedení OnePlus 11R dojde už 7. února. To tedy znamená, že jej výrobce představí společně s globálním OnePlus 11. Výrobce ale nic takového zatím nepotvrdil.

Hlavní specifikace telefonu OnePlus 11R

Pokud tedy OnePlus skutečně představí model 11R už v únoru, pojďme si shrnout jeho hlavní specifikace. Tipaři tvrdí, že jej pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, který je ale podtaktovaný. Stejný čipset už má několik dalších telefonů jiných značek. Tato verze procesoru má hlavní jádro Cortex-X2 běžící na frekvenci 3,0 GHz místo 3,2 GHz. Také tři jádra Cortex-A710 jsou podtaktovaná z 2,75 GHz na 2,5 GHz. K procesoru výrobce přidá až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště.

Displej je typu AMOLED, má úhlopříčku 6,7 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 12 MPIx a 2 MPix snímače. Baterie má podle tipařů kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W. A nemělo by chybět ani posuvné tlačítko Alert Slider, IR blaster a stereo reproduktory. Telefon běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.1.