Společnost Meizu patřila svého času mezi nejvýznamnější výrobce chytrých telefonů. Jejich telefony byly populární nejen na čínském trhu, ale i na těch globálních patřily k těm nejprodávanějším. Je ale pravda, že sláva této značky začala pomalu upadat proto, že nedokázala držet krok z dravějšími konkurenčními společnostmi. Navíc i špatná podpora nakonec odradila i její skalní fanoušky. Meizu postupně omezilo produkci telefonů, ale čas od času přece jen vydalo nějaký ten kus. Vzpomeňme například na loňský model Meizu 10, který se ale dostal do prodeje jen na čínském trhu. Krátce po vydáni tohoto telefonu se začalo proslýchat, že je tato kdysi známá značka na prodej. V minulém měsíci čínská společnost Geely potvrdila akvizici Meizu a hlásí vstup na trh s chytrými telefony. Prvním z nich má údajně být model Meizu 20.

A právě tento telefon, Meizu 20, může znamenat návrat společnosti na trh, i když pod křídly Geely, která se primárně zabývá produkcí automobilů. Meizu 20 má být podle prvních informací velmi ambiciózní telefon, protože míří mezi vlajkové lodi s procesorem Snapdragon 8 Gen2 a podporou satelitní komunikace. A aby toho nebylo málo, na síti se objevily i první schématické nákresy, které naznačují, jaký design tento telefon dostane.

Jaký vzhled dostane Meizu 20?

Design telefonu Meizu 20 vychází z nákresu, který je součástí patentového podání od Zhuhai Meizu Tech Co., Ltd. Podle nákresu má telefon klasický design s plochým zadním panelem, plochými hranami a oblými rohy. Kolem displeje jsou velmi úzké rámečky, brada také není příliš široká. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru a nad ní je sluchátko. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, levá hrana je prázdná. Zadnímu panelu dominuje modul hlavního fotoaparátu, který tvoří čtyři okruží vertikálně uložená v levém horním rohu zad.

Tipaři odhadují, že rám telefonu Meizu 20 je hliníkový. Dále zmiňují baterii s kapacitou 4700 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Vzhledem k tomu, že jde o vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 8 Gen2 můžeme počítat i s displejem typu AMOLED s vyšší obnovovací frekvencí a integrovaným snímačem otisků. Zřejmě i foto výbava bude na slušné úrovni. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na již zmíněnou satelitní komunikaci. Počkejme ale na to, co potvrdí výrobce. Zajímat nás také bude termín představení.