Čínské značce Xiaomi se s řadou Xiaomi 12S docela dařilo. Bohužel toto zařízení neuvedla na trh celosvětově, což mnoho fanoušků zklamalo. Nejnovější řada Xiaomi 13 je upgradem řady Xiaomi 12S. Tentokrát Lei Jun, generální ředitel společnosti Xiaomi oznámil, že řada Xiaomi 13 bude uvedena na trh globálně. Tato řada je již oficiálně venku v Číně a na globální debut se chystá. V databázi IMEI se nedávno objevil model Xiaomi 13 Ultra. Objevily se zprávy, že toto zařízení bude oficiálně uvedeno na trh v dubnu letošního roku.

Soudě podle předchozích odhalení bude hlavním tahákem Xiaomi 13 Ultra optika Leica. Stejně jako ostatní modely Xiaomi 13, i toto nové zařízení může používat snímač IMX989 na vnější straně, Nicméně přijde s některými vylepšeními oproti Xiaomi 12S Ultra. Očekáváme, že toto zařízení bude používat nejnovější čip Snapdragon 8 Gen 2 a také 2K displej.

VLAJKOVÁ LOĎ SE BLÍŽÍ: KÓDOVÉ OZNAČENÍ ISHTAR

Vlajkový mobilní telefon Xiaomi 12S Ultra se pyšní jako první high-endová vlajková loď (po dohodě mezi společnostmi) senzory Leica. Představitelé Xiaomi Wang Teng a Lei Jun uvedli, že zařízení je nyní v závěrečné fázi svého životního cyklu. Minulý měsíc tak společnost Xiaomi představila brusu nové modely Xiaomi 13 a 13 Pro, ale na Xiaomi 13 Ultra se stále čeká. Pokud však vše půjde podle plánu, bude nová generace vlajkové lodi s fotoaparáty uvedena na trh v první polovině letošního roku. Na akci bude představen také nový Xiaomi Pad.

Podle populárního technologického bloggera na Weibo @DCS má nová vlajková loď Xiaomi kódové označení “Ishtar” a registrované číslo modelu 2304FPN6DC. Mimochodem – “Ishtar” je babylonská bohyně lásky a války. Kromě toho @DCS také tvrdí, že přijde další tablet s čipem Snapdragon 8+ Gen 1 s kódovým označením Liuqin. Tímto zařízením by měl být Xiaomi Pad 6 Pro.

PŘEDCHOZÍ ZPRÁVY O XIAOMI 13 ULTRA

Z předchozích zpráv vyplývá, že hlavní předností Xiaomi 13 Ultra bude optika Leica. Přestože bude mít nějaké vylepšení, zatím nejsou o nich žádné informace. Čipem bude rovněž nejnovější vlajkový SoC Snapdragon od Qualcommu. K dispozici bude také 2K displej s vysokou obnovovací frekvencí. Xiaomi u tohoto zařízení také využije technologii rychlého nabíjení.

Co se týče řady Xiaomi Pad 6, tato řada bude nástupcem řady Xiaomi Pad 5. Bude mít dva modely v řadě včetně Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Pad 6 Pro. Kódová označení těchto zařízení jsou pipa, respektive liuqin. I tyto tablety budou vybaveny čipy Qualcomm Snapdragon 870, respektive Snapdragon 8+ Gen 1.

Xiaomi Pad 6 Pro může být také vybaven 120Hz AMOLED displejem s rozlišením 1880 × 2880 pixelů a může být také vybaven čtyřmi reproduktory a zadním duálním fotoaparátem. Xiaomi Pad 6 Pro s modelovým číslem M81 však bude dostupný pouze v Číně. Podle zpráv může Xiaomi tato zařízení oznámit na veletrhu MWC 2023 příští měsíc, na trh je však uvede až v dubnu.