I v tomto článku se zaměříme na globální představovačku společnosti OnePlus. Připomeneme, že proběhne 7. února/februára v indickém Novém Dillí  a také to, že dostala název “Cloud 11”. Víme také, že hlavní hvězdou bude vlajkový telefon OnePlus 11, který se už nyní na čínském trhu skvěle prodává. Ovšem kromě něj na globální trhy poputují i další novinky. Jsou to například TWS sluchátka OnePlus Buds Pro 2 s prostorovým zvukem a prý se dočkáme i představení zajímavé počítačové periferie, kterou je OnePlus klávesnice. S uvedením klávesnice se zřejmě otevře i nová produktová řada pro počítačové příslušenství, což je docela ambiciózní krok společnosti OnePlus.

Design a některé funkce OnePlus klávesnice

O chystané OnePlus klávesnici toho zatím moce nevíme, ale zajdeme se podívat na stránky 91Mobiles, které zveřejnily snímek periferie a také několik dalších informací o tomto zařízení. Tipaři především potvrdili, že masová výroba klávesnice je naplánovaná až na březen/marec nebo květen/máj, a to znamená, že po oficiálním představení se OnePlus klávesnice dostane na trh až o dost později.

Při pohledu na snímek vidíme, že klávesnice je zjevně mechanická a působí tak trochu retro dojmem. Vidíme zde funkční klávesy, klávesu Backspace, Del, Page Up a Page Dn. Vpravo nahoře je i velké červené tlačítko, které může sloužit pro zapnutí a vypnutí klávesnice. OnePlus klávesnice má podle tipařů “dvojité těsnění”, které nabídne kalibrované odhlučnění kláves, nicméně jejich zvuk bude stále slyšitelný.

Tělo této periferie je údajně hliníkové a prý zde najdeme podporu open-source firmware pro přemapování kláves a otevření plného potenciálu keybordu. Klávesnice je navržená tak, aby byla kompatibilní s počítači se systémem Mac a Windows. Ale dokonce je kompatibilní i s počítači, které běží na Linuxu. Rozvržení totiž odpovídá všem těmto operačním systémům. Dále tu je i RGB podsvícení. Tipaři odhadují, že OnePlus klávesnice je primárně navržená pro indický trh, ale není vyloučeno, že se dostane i na další globální trhy.