Po uvedení na čínském trhu se vlajkový telefon OnePlus 11 chystá i na trhy globální. Představovačka proběhne 7. února/februára v Indii a už nyní víme, že zde kromě telefonu výrobce představí i další novinkové produkty. Mezi ně patří i bezdrátová sluchátka OnePlus Buds Pro 2. Z názvu je jasné, že nová sluchátka na trhu nahradí model Buds Pro. K velké změně designu ale nedojde, změny a vylepšení čekáme spíš mezi funkcemi.

OnePlus Buds Pro 2 podporují prostorový zvuk Google

Pokud se tedy zaměříme na vylepšení, která chystaná sluchátka OnePlus Buds Pro 2 dostanou, tím největším je asi podpora prostorového zvuku. Ten vychází ze standardu Google, který je speciálně vyvinutý pro operační systém Android 13. Tento audio standard mohou volně používat všichni výrobci chytrých telefonů a nositelností, nu a společnost OnePlus patří mezi ty první, které tuto možnost využijí.

Společnost OnePlus v úzké spoluráci s Google optimalizovala prostorový zvuk pro sluchátka OnePlus Buds Pro 2 tak, aby simuloval multimediální zážitek ne nepodobný tomu, jaký máme například v kině s 3D zvukem. Pomocí algoritmu prostorového vykreslení a senzoru IMU posouvají chystaná sluchátka prostorový zvuk na další úroveň. Prostorový zvuk totiž výborně funguje u obsahu, který má více zvukových kanálů, což jsou nejčastěji právě filmy nebo některé skladby. Výborně jej ale využijí i hráči mobilních her.

Kromě toho u sluchátek OnePlus Buds Pro 2 najdeme i funkci rychlého párování systému Android a přepínání Google zvuku. Díky tomu lze sluchátka spárovat s více zařízeními najednou, která běží na Androidu. Jediným klepnutím tak spárujete sluchátka například s telefonem a tabletem. Následně se mezi těmito zařízeními automaticky a plynule přepíná i zvuk jen na základě nastavení aplikací. Není proto potřeba upravovat nastavení v Bluetooth. Sluchátka dále podporují aktivní potlačení hluku až do 48 dB, mají certifikaci Hi-Res Audio Wireless, nechybí herní režim s nízkou latencí 54 ms a podporují i kodek LHDC 5.0.