Trh se skládacími telefony se po ne příliš slavném startu pomalu rozjíždí. Své polínko do ohně už přiložila řada výrobců chytrých telefonů, ale na špici je jednoznačně společnost Samsung. Každým rokem připraví novou generaci klasického i véčkového skládacího telefonu, které jsou rok od roku lepší a uživatelé o ně mají čím dál tím větší zájem. Možná právě proto tipaři naznačují, že divize Samsung Display pracuje na novém typu skládacího panelu, který uživatelé mohou sklápět a případně vertikálně otáčet pod úhlem 360°.

Samsung představil na CES 2023 prototyp otočného displeje

Dceřinka Samsung Display dokonce už prototyp takového skládacího telefonu představila na veletrhu CES 2023, který probíhal od 5.1 do 8.1. 2023 v Las Vegas. Nový displej dostal pracovní název „Flex In & Out“. Podle zprávy na stránkách TheVerge je tato obrazovka schopná se vertikálně otáčet o 360°. To tedy v praxi znamená telefon lze složit jak dovnitř, tak i ven.

Kromě toho došlo i na výraznou úpravu sklopných pantů. Mají nyní jiný design, díky kterému údajně zcela zmizí záhyb na displeji v místě ohybu. Pant je také subtilnější, což sníží namáhání obrazovky. Je také potřeba dodat, že to není poprvé, kdy Samsung přišel s podobnou konstrukcí sklopného displeje. Něco takového už představil v roce 2021 na mezinárodní konferenci IMID v Jižní Koreji.

Není jistě od věci připomenut i to, že na síti se nedávno objevila také zpráva, že skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 5 dostane nový typ vnitřního displeje. Jde zřejmě o stejný typ, jaký výrobce představil na CES 2023. I v tomto případě jde o výrazně upravený sklopný pant ve tvaru „vodní kapky“, který umožní telefon složit nebo rozevřít tak, aby v ohybu nevznikla žádná mezera. Právě mezera v místě ohybu totiž způsobuje záhyby na vnitřním displeji. Těžko ale v této chvíli odhadnout, zda opravdu uvidíme chystaný skládací Galaxy Z Fold 5 s tímto displejem a nebo ne. Do uvedení telefonu je ještě pořádně daleko.