Značka Realme od konce loňského roku avizuje, že chystá zajímavý telefon Realme GT Neo 5. Proč zajímavý? Jednoduše proto, že kromě prémiových parametrů získá i podporu rychlého nabíjení s výkonem 240 W. Toto extrémně rychlé nabíjení výrobce znovu potvrdil na začátku letošního roku a na síti se objevily také první renderované obrázky, které ukazují, jak telefon vypadá. Potvrzený je i procesor Snapdragon 8+ Gen1 a primární foto snímač IMX890 s OIS. Tyto specifikace tak opravdu zařadí GT Neo 5 mezi prémiové stroje, i když na vlajkovou loď zřejmě nedosáhne. Může být ale velmi silným konkurentem modelu Redmi K60, který má podobné specifikace. Podle odhadů tipařů značka Realme nový telefon představí na veletrhu MWC 2023 v Barceloně a proto se podíváme jak dopadl v benchmarkových testech Geekbench, kterými právě prošel.

Co u modelu Realme GT Neo 5 potvrdily testy Geekbench

Jak dobře víme, testovací výpis mnoho parametrů sice nepotvrdí, ale dozvíme se aspoň něco málo. Výpis například ukazuje, že Realme GT Neo 5 s kódovým označením RMX3708 skutečně pohání prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1, který jsme ještě nedávno mohli označit za vlajkový. Je ale jasné, že tento čipset najdeme i letos v mnoha dalších prémiových telefonech, protože má výkonu na rozdávání a jeho cena je letos příznivější. Chystá se jej například použít i společnost OnePlus u svých telefonů OnePlus 11R/Ace 2.

Procesor Snapdragon 8+ Gen1 při testech doplnilo 16 GB operační paměti, ale očekáváme, že na trh půjdou i verze s 8 GB a 12 GB RAM. Výpis také potvrdil, že Realme GT Neo 5 běží na operačním systému Android 13, ke kterému výrobce přidá i nadstavbu Realme UI 4.0. A jaké jsou výsledky testování? V Single-core testu telefon nasbíral 1279 bodů a ve více jádrovém testu pak 3902 body. Nu a to je asi tak vše, co z benchmarkového testu zjistíme.

Naštěstí máme k dispozici i několik dalších parametrů, které už dřív odhadovali tipaři. Podle nich má Realme GT Neo 5 6,74 palcový AMOLED displej s rozlišením 2772 × 1240 pixelů. Ve foto výbavě hlavní kamery najdeme 50 MPix primární senzor, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má údajně 16 MPix. Spekuluje se, že telefon půjde na trh ve dvou verzích, kdy první dostane 4600 mAh akumulátor a 240 W nabíjení a druhá pak 5000 mAh baterii a 150 W nabíjení. Počítáme s tím, že výrobce už brzy rozjede pro kampaň a o tomto telefonu se dozvíme podstatně víc.