Společnost Huawei pravděpodobně v prvním čtvrtletí tohoto roku uvede na trh nový model vlajkové lodi řady P. Tímto novým zařízením bude řada Huawei P60. Nedávno se dokonce objevily zvěsti, že Huawei tuto řadu představí na konferenci MWC na konci února. Žádná oficiální zpráva od společnosti Huawei týkající se této řady však neexistuje. Přesto jsme si jisti, že k jejímu uvedení dojde již brzy. Nejnovější zpráva o tomto zařízení je v souladu s předchozími zprávami. Únik odhaluje, že řada Huawei P60 bude mít několik verzí. Mezi nimi bude Huawei P60 Pro používat 6,6-palcový 120Hz 2K BOE displej s vysokou obnovovací frekvencí. Má rozlišení 3200 x 1440 a podporuje 1920Hz vysokofrekvenční PWM stmívání.

Tento mobilní telefon má pod kapotou stejný procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 jako řada Huawei Mate 50. Je také vybaven 32Mpx selfie fotoaparátem a 50Mpx hlavním fotoaparátem IMX888. Kromě toho zadní část využívá také 50MP superširokoúhlý objektiv a 64MP teleobjektiv. Do vínku dostala nová řada společnosti P60 zabudovanou baterii s kapacitou 5000 mAh, která podporuje 100W kabelové + 50W bezdrátové rychlé nabíjení. Tento mobilní telefon také podporuje přenos zpráv přes satelity, což je nová mobilní technologie.

Huawei P60 Pro

DESIGN TELEFONU HUAWEI P60 PRO

V ostatních ohledech bude Huawei P60 Pro i nadále používat displej s děrovaným středem, zatímco rámeček je extrémně úzký. Na zadní straně je modul zadního fotoaparátu telefonu stejný jako u řady Huawei P50. Ikonický dvojitý prstenec má zcela jiný tvar, s obrovským zlatým prstencem kolem hlavního fotoaparátu uprostřed. Zároveň se na horní a spodní straně hlavního fotoaparátu nachází čočka. Blesk je v pravé horní poloze a u fotoaparátu je také textové logo Xmage. Na výkony fotoaparátů se těšíme už teď.