Nějaký čas se zdálo, že je tu jaro. Ovšem v lednu musíme počítat s tím, že zima ještě neřekla své poslední slovo. Vrátila se v plné síle. Pokud jste si přes víkend vyrazili na lyže a při nedělním odpoledni si chcete trochu odpočinout, jsou tu pro vás naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Jako každou neděli společně vyrazíme na procházku po čínských e-shopech a vybereme tři gadgety, které jsou zlevněné a i proto stojí za pozornost. Tedy také dnes se podíváme na levné vychytávky, které jsou navíc i praktické a užitečné.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Praktický detektor kouře

Topná sezóna s sebou nese i určitá rizika. Může se stát, že nám při topení začnou unikat z kotlů škodlivé zplodiny, případně i kouř. Pro to je velmi vhodné pořízení detektoru kouře, klidně třeba i kombinovaného s požárním hlásičem. Šikovný detektor kouře jsme pro vás našli nyní ve slevové akci. Je malý, bezdrátový a lze jej umístit nejen v bytě či domě, ale také v kanceláři nebo kdekoli jinde, kde chceme mít jistotu, že nám z kotle nebo topení neuniká kouř. Detektor se dá spárovat s telefonem a alarm je opravdu hlasitý o síle 85 dB. Detektor i přes svou malou velikost zabezpečí prostor o ploše 20 m². Cena detektoru kouře na e-shopu Aliexpress ve slevě navíc spadla na sympatických 8,58 dolaru.

Klipová herní tlačítka

Mobilní telefony mají čím dál tím lepší výkon, takže i ty klasické neherní se dobře hodí pro hraní her. A pokud jste opravdu velcí hráči, mohla by se vám hodit klipová herní tlačítka. Tlačítka, která jsme našli ve slevě jsou universální, a proto se dají připojit snad ke všem telefonům. Ideálně ovšem k mobilům s úhlopříčkou 4,5 až 7,1 palce a tloušťkou 5,5 až 11 mm. Herní tlačítka mají 4 výstupní hlavy a na každém z nich jsou dva ovladače. Díky tomu lze při hraní flexibilně používat až šest prstů. Jsou také velmi citlivá a přesná. Navíc jejich cena ve slevě spadla na 6,73 dolaru.

Čistič bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka už nejsou v dnešní době ničím neobvyklým. Pořídila si je už spousta uživatelů chytrých telefonů, někteří hlavně proto, že výrobci v poslední době ve velkém upouštějí od 3,5 mm audio jacků a k připojení kabelových sluchátek tak musíme použít redukci. A samozřejmě každá sluchátka se po čase zanesou a ušpiní. Stejně tak se může ušpinit i dobíjecí box. Pro tyto případy je tu jednoduchý a velmi levný čistič bezdrátových sluchátek. Můžeme jej ale použít i pro čištění klávesnice, chytrého telefonu a nebo i digitálního fotoaparátu. Cena ve slevě nyní spadla na pouhých 0,10 dolaru.