V prosinci loňského roku uvedla společnost Xiaomi na čínský trh vlajkové mobilní telefony řady Xiaomi 13. Řada Xiaomi 13 má dva modely a zahrnuje Xiaomi 13 a také Xiaomi 13 Pro. Několik týdnů po vydání tohoto mobilního telefonu jsou prodeje těchto telefonů v Číně masivní. A vysoká poptávka v Číně vzbuzuje očekávání jeho celosvětového uvedení na trh. To zároveň poslouží jako kompenzace za špičkový model Xiaomi 12S, který nebyl uveden na globální trh. Podle posledních zpráv se totiž řada Xiaomi 13 nyní míří na globální trh. Objevily se zprávy, že společnost oficiálně oznámí globální verzi těchto zařízení na veletrhu MWC 2023.

ŘADA XIAOMI 13 ZÍSKALA CERTIFIKACE BIS A NBTC

Řada Xiaomi 13

Další potvrzení zpráv o tom, že tato zařízení budou uvedena na globální trh, je skutečnost, že Xiaomi 13 Pro nyní získalo certifikaci indické BIS. To naznačuje, že uvedení tohoto zařízení na indický trh se blíží. Indie je pro čínskou značku velmi lukrativním trhem. Společnost Xiaomi je na vrcholu indického trhu s mobilními telefony již několik let po sobě. Kromě indické certifikace BIS získala řada Xiaomi 13 (standardní verze i verze Pro) také certifikaci thajského úřadu NBTC.

Leakster Mukul Sharma zjistil, že Xiaomi 13 Pro (model Xiaomi 2210132G) byl v Indii certifikován BIS. Zařízení bylo rovněž spatřeno na certifikačních stránkách NBTC, kde bylo označeno vedle svého protějšku, standardního modelu Xiaomi 13 (číslo modelu 2211133G). Obě zařízení budou 5G telefony, jak vyplývá z certifikace NBTC.

Při pohledu na čínskou verzi tohoto zařízení je Xiaomi 13 Pro vybaven 6,73-palcovým QHD+ AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zařízení je poháněno nejnovějším čipem Snapdragon 8. generace 2 v kombinaci s až 16 GB paměti LPDDR5X a až 512GB úložištěm UFS 4.0. Pokud jde o fotoaparáty, Xiaomi 13 Pro je vybaven zadním 50MP + 50MP + 50MP fotoaparátem. Na přední straně se nachází 32MP fotoaparát pro selfie. Pod kapotou je Xiaomi 13 Pro vybaven vestavěnou baterií s kapacitou 4820 mAh, která podporuje 120W rychlé nabíjení. Na zařízení je předinstalován systém MIUI 14 založený na Androidu 13. Specifikace globální verze a čínské verze této řady budou pravděpodobně stejné. Jedinou změnou bude pouze jazyková výbava v systému MIUI.

MODELY PŘICHÁZÍ NA TRH SE SLEVOU

Představení řady Xiaomi 13 proběhlo 11. prosince 2022 večer na tiskové konferenci. První oficiální prodej těchto mobilních telefonů byl zahájen téhož dne. Po zahájení prvního oficiálního prodeje řady Xiaomi 13 se její popularita stala velmi zřejmou. Řada se rychle vyprodala jak v předprodeji, tak v přímém prodeji. Minulý týden společnost na stránkách JD.com aktivovala další kolo prodeje kvůli vysoké poptávce po této řadě. Tento nový prodej však přišel s malou slevou, aby odměnil uživatele, kteří museli čekat a stát dlouhé fronty, aby toto zařízení získali.