Společnost OnePlus představila na začátku letošního roku na čínském trhu svůj vlajkový telefon OnePlus 11. Telefon v Číně zlomil prodejní rekord společnosti a i my, globální fanoušci, se už můžeme pomalu začít těšit na jeho příchod. Je potvrzeno, že globální představení proběhne 7. února/februára v indickém Novém Dillí na prezentační akci s názvem “Cloud 11”.

Pomalejší nabíjení telefonu OnePlus 11 jen v USA

Původně tipaři odhadovali, že čínská verze telefonu OnePlus 11 i jeho globální verze budou mít naprosto stejné specifikace. Ovšem pak na Twitteru sdílel tipař, který si říká Snoopy Tech, rendery globální verze OnePlus 11. S nimi sdílel i technický list s hlavními parametry. A tady nastalo u globálních fanoušků lehké rozčarování. Podle technického listu má totiž globální verze telefonu podporovat “jen” 80 W nabíjení místo rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 100 W, které podporuje čínská verze. Rychlost nabíjení by se tedy u globální verze snížila o 20 %, což se potenciálním kupcům příliš nelíbilo.

Naštěstí krátce po této zvěsti přišel s vysvětlením a upřesněním známý tipař Max Jambor. Potvrdil, že globální verze opravdu podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W, ale bude se prodávat výhradně na americkém trhu. Na všechny ostatní globální trhy půjde se 100 W nabíjením SuperVOOC, které má i čínská verze. Podobnou situaci jsme už zažili u modelu OnePlus 10T, který podporoval 150 W nabíjení s výjimkou trhů, kde se používají 110 V zásuvky. Tam pak podporoval “jen” 125 W nabíjení.

Problém je tedy snad vyřešený. U ostatních specifikací globálního OnePlus 11 se prý můžeme spolehnout, že budou stejné jako na čínském trhu. To znamená 6,7 palcový AMOLED LTPO displej, procesor Snapdragon 8 Gen2 s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště a nemělo by chybět ani tlačítko Alert Slider. Najdeme zde i baterii s kapacitou 5000 mAh, přední 16 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 50 MPix, 48 MPix a 32 MPix senzory. A samozřejmě i na globálních trzích si u fotoaparátu užijeme optiky z dílem společnosti Hasselblad. Na globální trhy půjdou barevné varianty Titan Black a Eternal Green.