Značka Honor chystá uvedení telefonů řady Magic 5. Jde minimálně o dva modely, konkrétně Magic 5 a Magic 5 Pro a tipaři avizují, že půjde o vlajkové stroje s procesorem Snapdragon 8 Gen2 a skvělou foto výbavou. Telefony už sbírají certifikace potřebné pro uvedení na trh.  A tipaři v souvislosti s tím čile spekulují, kdy a kde dojde na prezentaci těchto novinek. Primárně hovoří o příštím měsíci. To je jistě zajímavé, protože jako každým rokem v únoru/februári se ve Španělsku koná veletrh MWC.

Víme, že veletrhu se pravidelně účastní řada etablovaných výrobců mobilních technologií a svou účast na letošním MWC už potvrdila například i společnost Samsung. Spekuluje se, že ve Španělsku hodlá globálně představit své vlajkové telefony ze série Galaxy S23. Zdá se, že také společnost Honor uvažuje o letošním veletrhu MWC jako o dobrém místě pro prezentaci svých vlajkových telefonů řady Magic 5. Honor svou účast na letošním MWC už oficiálně potvrdil. A nyní na Twitteru sdílí jeden z tipařů upoutávku Honoru, ve které sdělením „Vydejte se za hranice Galaxie a zažijte skutečnou Magii“ vyzívá Samsung na souboj.

Co nabídnou telefony řady Honor Magic 5?

Upoutávka naznačuje, že si Honor se svými telefony Magic 5 opravdu věří a doufá, že na globálních trzích sklidí větší úspěch než modely Galaxy S23. Samozřejmě až čas ukáže, zda tomu tak bude. Navíc Samsung plánuje své telefony představit ještě před zahájením veletrhu MWC na své samostatné akci Galaxy Unpacked. Takže bude mít přece jen menší náskok. K tomu všemu toho zatím o telefonech Magic 5 víme jen málo. Tedy snad jen to, co odhalila certifikace MIIT a odhadovali tipaři.

Ti očekávají OLED LTPO displeje s dynamickou obnovovací frekvencí až 120 Hz. Dále také podporu 2160 HZ PWM stmívání a HDR10+, jas až 1100 nitů a vzorkovací frekvenci 480 Hz. Jedním z hlavních taháků je i procesor Snapdragon 8 Gen2, 5000 mAh baterie s rychlým kabelovým a bezdrátovým nabíjením, nebo i duální reproduktory s Dolby Atmos. Čeká se i hlavní fotoaparát s 100× zoomem. Jde ale o odhadované specifikace, takže počkejme co přesně u telefonů Magic 5 potvrdí výrobce.