A nyní jedna statistická novinka. Nová generace inteligentního vyhledávače od Huawei Petal Search (platforma pro vyhledávání aplikací a her ke stažení) přináší souhrnné výsledky o trendech vyhledávání v roce 2022. Trendy vyhledávacích dotazů v platformě Petal Search odhalují, na co uživatelé v uplynulém roce nejčastěji mysleli a co je nejvíce zajímalo. Jejich vyhledávací návyky prozradily i to, jak se životní styl uživatelů mění. Zájem uživatelů o zpravodajská témata, návrat k cestování a zájem o Mistrovství světa v Kataru, které sledovalo téměř 1 milion uživatelů Petal Search, se projevují i v nárůstech návštěvnosti vyhledávače.

Petal Search – Návrat k cestování

Celosvětové oživení cestovního ruchu vedlo k mimořádnému počtu vyhledávaných výrazů v Petal Search v souvislosti s cestováním. Návštěvy v aplikaci Travel se v roce 2022 ve srovnání s předešlým rokem zčtyřnásobily. Celkově se uživatelé nejvíce zajímali o ubytování (40 %), dále letenky (30 %) a informace o navštěvovaných městech (23 %). V roce 2022 navíc platforma Petal Search zahájila spolupráci se společností Skyscanner, předním globálním leteckým vyhledávačem, která zákazníkům umožňuje jednoduché plánování cest, včetně rychlého vyhledávání a porovnávání letů, hotelů a možností pronájmu aut po celém světě. Aplikace Travel také nabízí jak globální, tak lokalizovaný obsah, s jehož pomocí si mohou cestovatelé vytvářet vlastní cestovní itineráře.

Online nakupování je stále trendy

Po celý loňský rok uživatelé upřednostňovali e-shopy před kamennými prodejnami, čímž pokračovali v trendu online nakupování, který zaznamenal nárůst především v covidové době. V roce 2022 vyhledávač PetalSearch zaznamenal 200% nárůst provedených transakcí, což trvající trend jen potvrzuje. Mezi nejoblíbenější nákupní kategorie patřila móda, elektronika, sport, krása a životní styl.

Mistrovství světa 2022

Na konci roku 2022 proběhlo dlouho očekávané Mistrovství světa ve fotbale, které oslovilo diváky po celém světě nejen překvapivými zvraty, ale i dramatickými vítězstvími. Fanoušci, kteří chtěli mít aktuální informace o průběhu zápasů, sledovali pravidelné aktualizace prostřednictvím speciální sekce v Petal Search.

Díky kalendáři, zápasům, statistikám, přehledům hráčů, zprávám a záznamům se platforma stala pro fotbalové fanoušky velmi atraktivní – téměř 1 milion uživatelů použilo vyhledávač k tomu, aby získali všechny podstatné informace během Mistrovství světa ve fotbale 2022™snadno, rychle a přehledně.

Petal Search

Petal Search jako zdroj informací

V roce 2022 byl zájem o zpravodajství a nejnovější aktualizace zpráv oproti předešlým letům nesrovnatelně vyšší. Více než polovina evropských uživatelů PetalSearch četla zprávy v průměru 10 minut denně.

Sportovní zprávy, a především fotbalový program, patřily mezi nejvíce vyhledávané zprávy roku 2022. V Petal Search byly navíc vylepšené některé funkce. Ty uživatelům umožnily hlouběji se ponořit do zajímavých témat a přizpůsobit si obsah svým preferencím.

Rychlejší přístup k informacím

Není žádnou novinkou, že technologie zjednodušily lidem přístup ke znalostem a informacím. Nejpoužívanějšími nástroji v roce 2022 byly Slovník, Překladač a Počasí. Namísto přístupu k těmto nástrojům prostřednictvím aplikací v telefonu však uživatelé mnohem raději kladli své otázky přímo v Petal Search, ať už to byly dotazy typu „Bude zítra pršet?“ nebo „Jak se řekne francouzsky metro?“. Vyhledávač se stal nezbytnou součástí každodenního života uživatelů.

Petal Search – Nové způsoby vyhledávání

Funkce založené na AI (umělé inteligenci) jsou čím dál tím více používané a začínají být i běžnou součástí domácností. V chytrých telefonech jde bezesporu o ještě oblíbenější funkci. V průběhu roku 2022 zaznamenala platforma Petal Search čtvrtletní nárůst používání hlasového vyhledávání o 16 %. Oblíbené bylo také vizuální vyhledávání. Díky fotografii mohli uživatelé vyhledat například podobné produkty nebo informace o objektech, které vyfotili. Zájem o tuto funkci meziročně vzrostl o 20 %.

Nová generace mobilního vyhledávače PetalSearch pomáhá uživatelům objevovat a prozkoumávat okolní svět prostřednictvím intuitivních a pohodlných vyhledávacích funkcí, které jsou optimalizované pro mobilní telefony s rozsáhlou ochranou soukromí a zabezpečení. Uživatelům je poskytnuta plná kontrola nad jejich daty. Uživatelé Huawei mohou také využívat nativní integraci Petal Search s mobilními službami Huawei pro lepší pohodlí a příjemnější uživatelský zážitek.