Značka Poco se už nějakou dobu chystá na svůj vstup na trh v roce 2023. Zahájí jej uvedením telefonů Poco X5 a X5 Pro a zdá se, že to bude ještě v tomto měsíci. Ostatně to už na konci loňského roku avizovali i zasvěcení tipaři. Představovačka bude globální a kromě ní chce Poco uspořádat 22. ledna/januára i setkání fanoušků a příznivců Poco v indickém Dillí. Je možné, že právě na této akci dojde i na představení chystaných telefonů, a nebo velmi krátce po této akci.

Brzký příchod telefonů Poco X5 a X5 Pro naznačuje i reklamní banner, který už nyní visí na stránkách e-shopu Aliexpress. Upoutávka sice jen hlásí, že se chystá nová řada Poco X, ale je zřejmé o jaké telefony jde. Také na twitterovém účtu Poco India najdeme avízo o nové řadě X, o které bude značka informovat fanoušky na setkání v Dillí. Vše tedy zjevně spěje rychlými kroky ke globálnímu uvedení modelů řady Poco X5.

Co můžeme očekávat u telefonů řady Poco X5

Víme především to, že ani jeden z chystaných telefonů Poco opět nebude originál. U standardního modelu X5 tipaři odhadují, že půjde o přejmenovaný a lehce upravený Redmi Note 12 5G. Model X5 Pro je pak prý přeznačený Redmi Note 12 Pro Speed Edition. V obou případech tedy půjde o telefony střední třídy.

Poco X5 dostane místo procesoru Snapdragon 4 Gen1 čipset Snapdragon 695. Má také upravený design zadního panelu. Zbytek specifikací ale bude zřejmě stejný jako u telefonu Redmi Note 12 5G. Model Poco X5 Pro má AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na procesor Snapdragon 778G, který tento telefon pohání. Počítáme s tím, že Poco v nejbližších dnech zveřejní další podrobnosti o parametrech obou telefonů.