Společnost Oppo se pomalu připravuje na uvedení vlajkových telefonů řady Oppo Find X6. Vzhledem k tomu, že telefony série Find X vždy patřily k tomu nejlepšímu na trhu je jasné, že i chystané modely X6 budí velký zájem tipařů a také designérů. Ovšem nutno říci, že názory na design zadního panelu chystaných strojů se mění měsíc od měsíce.

Nové rendery zadního panelu Oppo Find X6

Už před koncem loňského roku se na síti objevil jednoduchý nákres zadního panelu telefonu Oppo Find X6. Jeho dominantou byl velký kruhový modul hlavního fotoaparátu, který byl rozdělený na dvě poloviny. V modulu jsou tři snímače, kdy ten třetí je podle čtvercového ohraničení periskopický. Na základě tohoto schématického náčrtu vznikly renderované snímky, které pocházejí z dílny japonského designéra @SPinfoJ.

Ovšem před pár dny se na čínské síti objevily reálné fotky modelu Find X6, které naopak ukazovaly, že modul hlavního fotoaparátu je velký, obdélníkový a výrazně vystupuje nad úroveň zadního panelu. Rozložení senzorů bylo ale stejné jako u kruhového modulu. A aby toho nebylo máme tu nové rendery, které opět avizují kruhový modul fotoaparátu. A kromě toho také dvoubarevný zadní panel, kdy jedna jeho část je lesklá a druhou kryje umělá kůže. Předěl mezi těmito dvěma odlišnými částmi zad pak prochází středem modulu kamery a také jej dělí na dvě poloviny s různou texturou. V modulu také vidíme popisek Hasselblad a MariSilicon. Nový renderovaný obrázek se tedy vymyká tomu, co jsme zatím viděli, takže jej berme s rezervou.

Kromě renderu se na čínské síti objevila i informace o displeji telefonů řady Oppo Find X6 a sdílí ji nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Tvrdí, že letos výrobce sáhne po odlišných obrazovkách než v minulých letech. Standardní model prý dostane 6,74 palcový zakřivený AMOLED displej s atypickým rozlišením 2772 × 1240 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou 2160 Hz PWM stmívání. Model Find X6 Pro bude mít 6,8 nebo 6,9 palcový AMOLED displej s rozlišením 3168 × 1440 pixelů a technologií LTPO, která umožní dynamicky upravovat obnovovací frekvenci obrazovky. Jas displeje je prý až 1800 nitů, což je velmi slušná úroveň.