I když už netrpělivě vyhlížíme globální představení vlajkového telefonu OnePlus 11, zajímáme se i o chystané modely střední třídy z produktové řady Nord. Tyto telefony společnosti OnePlus si za poslední roky získaly slušnou popularitu i proto, že mají celkem slušně vyvážený poměr cena/výkon. Nejsou to sice “zabijáci vlajkových lodí”, ale své místo na trhu si získaly. Jedním z prvních modelů Nord, které výrobce letos představí může být OnePlus Nord CE 3. Tipaři odhadují, že na jeho uvedení dojde v prvním čtvrtletí letošního roku a asi i proto se o něm zmiňují čím dál tím častěji.

Už loni jsme měli možnost vidět první renderované obrázky telefonu OnePlus Nord CE 3, které připravil nám dobře známý designér OnLeaks. A na renderované snímky před pár dny navázaly i reálné fotky, které design telefonu vykreslený na renderech potvrdily. Ovšem o specifikacích chystaného stroje jsme toho zatím moc nezjistili. To ale dnes napravíme, protože na stránkách 91Mobiles se exkluzivně objevily kompletní specifikace, které tipaři vyčetli z aplikace AIDA64.

Specifikace telefonu OnePlus Nord CE 3

OnePlus Nord CE 3 má podle výpisu z aplikace 6,7 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Obrazovka nabízí podporu HDR10, HGL, obnovovací frekvenci 120 Hz a poměr stran 20:9. Na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 695, který je stále hojně využívaný mnoha výrobci chytrých telefonů.

Z výpisu dále vyčteme, že testovaný model má procesor spárovaný s 8 GB operační paměti LPDDR4X a 256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Oxygen OS. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Co se foto výbavy týče, najdeme zde přední 16 MPix kameru a trojitý hlavní fotoaparát. Ten tvoří primární 108 MPix senzor a dva 2 MPix snímače pro makro focení a zaznamenání hloubky ostrosti. Snad tyto specifikace už brzy potvrdí i samotný výrobce.