Společnost Xiaomi po krátkém odkladu uvedla před koncem loňského roku na čínském trhu dva telefony z vlajkové řady Xiaomi 13. Asi není potřeba dodávat, že v Číně telefony velmi slušně bodují a jejich prodeje trhají rekordy. Ale stále čekáme na uvedení dalších dvou modelů do této série, kterými jsou Xiaomi 13 Ultra a 13 Lite. A samozřejmě se tipaři více zaměřují na model Ultra, protože se už loni proslýchalo, že to bude jeden z prvních modelů Ultra, který se dostane i za hranice Číny. Připomeňme, že poslední model Xiaomi 12S Ultra je stále exkluzivní pro čínský trh.

Co zatím víme o modelu Xiaomi 13 Ultra?

To, že se telefon Xiaomi 13 Ultra dostane i na globální trhy loni potvrdil i šéf Xiaomi, pan Lei Jun. A nyní to opět tvrdí na čínském Weibo jeden z tipařů. Přestože loni škarohlídi avizovali, že Xiaomi uvedení modelu 13 Ultra odloží, není tomu prý tak. Tipař totiž také dodává, že představovačka proběhne přesně podle plánu, a to ve druhém čtvrtletí letošního roku. Odhaduje, že telefon 13 Ultra bude debutovat v dubnu/apríli.

Kromě termínu představení tipař také odhaduje některé ze specifikací modelu Xiaomi 13 Ultra. Prototyp telefonu má prý 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Stejnou paměťovou konfiguraci prý najdeme i u finálního zařízení. Můžeme prý očekávat i zakřivený displej E6 AMOLED, procesor Snapdragon 8 Gen2 a 1 palcový snímač Sony IMX989 s rozlišením 50 MPix.

V další řadě tipař zmiňuje i cenu chystaného telefonu 13 Ultra. Vychází přitom z ceny telefonu Xiaomi 12S Ultra. Tvrdí, že se cena letošního modelu 13 Ultra nezmění. Proto připomeneme, že loňský 12S Ultra s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště šel na trh s cenou 5999 jüanů, což je v aktuálním přepočtu zhruba 885 dolarů. Samozřejmě v této chvíli jde jen o odhady, takže počkáme na to, až parametry a případně i cenu potvrdí výrobce.