Loni v létě a pak na podzim se na globální trhy dostaly tři telefony z řady Oppo Reno 8. Ovšem společnost Oppo hodlá ještě nějakou chvíli u řady Reno 8 zůstat a připravuje dva modely Oppo Reno 8T 4G a Reno 8T 5G. Kdy přesně dojde na jejich uvedení nevíme, ale podle toho, že oba modely už sbírají potřebné certifikace by to mohlo být už brzy. Možná i proto se na Twitteru objevily první renderované obrázky modelu, který podporuje 4G sítě. Snímky připravil známý designér Evan Blass.

Design telefonu Oppo Reno 8T 4G

Asi úplně jednoduše se dá říci, že design telefonu Oppo Reno 8T 4G ničím nepřekvapí. Navíc tak trochu připomíná vzhled modelu Oppo A1 Pro a je zřejmé, že půjde o cenově dostupný stroj. Displej telefonu je plochý s relativně úzkými rámečky a silnější bradou. V levém horním rohu obrazovky je “díra” pro přední kameru. Vzhledem k tomu, že u telefonu zcela chybí snímač otisků, je patrně integrovaný do displeje, který by v takovém případě byl typu AMOLED.

Zadní panel má také velmi jednoduchý vzhled. Dominuje mu modul hlavního fotoaparátu, který tvoří dvě velká okruží. Leží vertikálně v levém horním rohu zad. V horním okruží je primární snímač, ve druhém okruží pak vidíme dva senzory a také LED blesk. Pod modulem kamery je popisek „AI Portrait Camera, Ultra Clear Lens“, který avizuje podporu AI.

Na trh zřejmě půjdou dvě barevné varianty. První, sytě oranžová, má na zadním panelu umělou kůži a druhá, tmavě šedá varianta, je lesklá. Na horní hraně je mikrofon a spodní hrana je domovem pro 3,5 mm audio jack, port USB-C a mřížku reproduktoru. Na levé hraně leží kolébka hlasitosti a slot pro SIM kartu. Tlačítko napájení je pak na pravé hraně. Podrobnosti o dalších parametrech tipař nesdílí, ale uvádí, že telefon Oppo Reno 8T 4G je připravený pro evropský trh. Podle dřívějších odhadů by se telefon v Evropě mohl objevit někdy v průběhu příštího měsíce.