Lídrem v segmentu skládacích telefonů je sice společnost Samsung, ale ani ostatní výrobci v tomto směru nezahálejí. Mezi takové patří i společnost Oppo, která před dvěma lety vydala svůj historicky první skládací model, Find N. A loni to potuplovala vydáním hned dvou skládacích telefonů, Find N2 a Oppo Find N2 Flip. Druhý z nich se tak zároveň stal prvním véčkovým telefonem společnosti. Krátce po vydání tipaři avizovali, že právě véčkový model výrobce pošle i na globální trhy. Model Find N2 by ale měl zůstat jako exkluzivní telefon pro čínský trh.

Globální Oppo Find N2 Flip bude velmi podobný čínské verzi

Skládací véčkové telefony nemají na globálních trzích příliš početné zastoupení, proto bude Oppo Find N2 Flip příjemným osvěžením. A samozřejmě také velkým konkurentem véčkovému modelu Samsung Galaxy Z Flip 4. Důkazem toho, že se véčkový Find N2 Flip chystá na globální trhy jsou certifikace FCC, GFC, Bluetooth SIG, BIS a NBTC. A samozřejmě i benchmarkové testy Geekbench, kterými globální verze telefonu právě prošla.

Z testovacího výpisu jako vždy příliš specifikací telefonu Oppo Find N2 Flip nevyčteme, ale tipaři předpokládají, že se globální verze nebude od té čínské nějak zásadně lišit. Pojďme se proto podívat, co benchmarkový test potvrdil. Telefon ve výpisu figuruje pod kódovým označením CPH2437. Pohání jej osmi jádrový procesor s jedním jádrem Cortex-X2 s taktem 3,2 GHz, třemi jádry Cortex-A710 s taktem 2,85 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A510 s taktem 1,8 GHz. Jde tedy o čipset Dimensity 9000 Plus, který pohání i čínskou verzi. V testech procesor doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 13.

A jak dopadlo testování? V Single-core testu získal telefon Oppo Find N2 Flip 873 body a ve více jádrovém testu pak 3139 bodů. V souvislosti s testováním je potřeba dodat i to, že procesor Dimensity 9000 Plus není u telefonů na globálním trhu příliš obvyklý. Jde ale o čipset s GPU Mali-G710 MC10, takže s přehledem zvládne i náročnější grafické úkoly, hraní her a multimédia.

Pokud i další specifikace budou stejné jako u čínské verze, můžeme očekávat vnitřní 6,8 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále pak i 3,26 palcový OLED vnější displej a baterii s kapacitou 4300 mAh a podporou 44 W nabíjení. Ve foto výbavě najdeme hlavní duální fotoaparát s 50 MPix a 8 MPix snímači a 32 MPix selfie kameru. Kdy přesně se véčkový Find N2 Flip objeví na globálních trzích zatím výrobce nepotvrdil.