Také v tomto článku nahlédneme pod pokličku hrnce s názvem Samsung. A to hlavně proto, že dnes došlo na oficiální představení nového 200 MPix snímače Samsung Isocell HP2. Jde o už v pořadí čtvrtý senzor s takovým rozlišením a v celkem rychlém sledu několika měsíců další senzor po zajímavém snímači Isocell HPX. Důležité je i to, že nový senzor je šitý na míru prémiovým telefonům a nabízí vylepšenou technologii pixelů.

Hlavní specifikace snímače Samsung Isocell HP2

Nový snímač Samsung Isocell HP2 je už nyní v sériové výrobě. To naznačuje, že by jej mohl teoreticky dostat chystaný telefon Galaxy S23 Ultra. O tomto telefonu totiž tipaři tvrdí, že dostane 200 MPix snímač, ale zatím nespecifikovali přesný typ senzoru. Tvrdili jen to, že právě asi nejžhavějším adeptem je v té době ještě neuvedený Isocell HP2.

Snímač Samsung Isocell HP2 slučuje 200 milionů pixelů o velikosti 0,6 μm v optickém formátu 1/1,3 palce. To je v podstatě velikost snímače, která je používaná u hlavních fotoaparátu s primárním senzorem s rozlišením 108 MPix. Výhodou je ale to, že nový senzor nezabírá příliš mnoho místa a tím pádem neklade vyšší nároky na velikost modulu fotoaparátu. Navíc technologie Tetra2Pixel zvládá různé úrovně osvětlení. Podle jeho intenzity se přizpůsobí na velikost 1,2 μm při rozlišení 50 MPix a nebo velikost 2,4 μm při rozlišení 12,5 MPix, a to spojením čtyř až 16 sousedících pixelů.

K dispozici je také funkce Smart-ISO Pro, která spojí různé úrovně ISO z jedné expozice a umožní fotoaparátu pořídit 12,5 MPix snímky a 4K video při 60 snímcích za sekundu v HDR kvalitě. Senzor Samsung Isocell HP2 také využívá technologii Super QPD v prostředí se slabým osvětlením pro rychlejší a přesnější automatické ostření. V tomto směru je připravená i nová technologie Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG), která vylepší přeexponovaná místa na snímcích focených v ostrém přechodu ze tmy do světla a naopak. Samsung sice tento nový snímač dnes představil, ale nenaznačil, kdy a ve kterých telefonech se s ním setkáme.