Společnost Samsung je jednoznačně největším producentem skládacích telefonů. Ne že by se o tento typ mobilů nezajímali i jiní výrobci, ale Samsung v tomto segmentu hraje prim. Na svém kontě má už několik generací skládacích modelů Galaxy Z Fold a také véčkových Galaxy Z Flip a letos k nim přidá generaci novou. Těšit se proto můžeme na skládací klasiku Samsung Galaxy Z Fold 5 a véčkový Galaxy Z Flip 5.

Samsung Galaxy Z Fold 5 dostane nový sklopný pant

O obou chystaných skládacích telefonech se už tipaři několikrát zmínili. Víme proto, že véčkový Flip 5 bude mít větší vnější displej. Model Samsung Galaxy Z Fold 5 ale také dostane několik vychytávek, které mu zvýší atraktivitu. Nu a podle posledních informací na stránkách SamMobile se velké vylepšení chystá i u skládacího pantu modelu Fold 5.

Nový pant by tak měl vyřešit určitou nedokonalost, kterou je záhyb na vnitřním displeji. Ten, i když není nějak extrémně viditelný, vzniká v místě ohybu pantu. U loňského modelu Fold 4 se tento neduh téměř povedlo odstranit a u chystaného modelu Fold 5 by měl tento nevzhledný záhyb prý zmizet úplně.

Nový sklopný pant má prý tvar “vodní kapky” a umožní telefon složit nebo rozevřít tak, aby v ohybu nevznikla žádná mezera. Právě mezera v místě ohybu totiž způsobuje ony záhyby na vnitřním displeji. Samsung Galaxy Z Fold 5 tak získá zcela hladký a jednolitý vnitřní displej. Zároveň by měl být nový pant také odolnější a měl by bez úhony přežít větší počet sklopení. Za zmínku v tomto směru jistě stojí, že například společnosti Oppo nebo Xiaomi takový pant u svých skládacích strojů již používají, což samozřejmě majitelé těchto skládacích telefonů kvitují s povděkem. Doufejme tedy, že se i chystaný Galaxy Z Fold 5 zařadí po bok těchto ohebných telefonů a získá si tak další spokojené uživatele.