Společnost OnePlus nám pro letošní rok nachystala celkem slušnou nabídku nových telefonů. A to jak těch vlajkových, tak i modelů střední třídy. Svou první vlajkovou loď, model OnePlus 11, už na začátku roku představila na čínském trhu. Za pár týdnů se tohoto stroje dočkáme také na globálních trzích, konkrétně 7. února/februára. Připomeňme ale, že letos výrobce vynechá model 11 Pro. Je to především proto, že už vydaný telefon svými specifikacemi odpovídá modelu Pro. Ale o druhou vlajkovou loď zjevně ochuzeni nebudeme. Chystá se totiž i model OnePlus 11R.

Nové informace o modelu OnePlus 11R

O telefonu OnePlus 11R se už jednou zmínili tipaři s tím, že odhadovali některé z jeho specifikací. Podle nich to vypadá, že tento stroj naváže na tradici cenově dostupných prémiových telefonů OnePlus. Tu v odstartoval model OnePlus 9R a loni jej následoval model 10R. Telefony s označením R ale byly zatím vždy exkluzivně připraveny pro indický trh. Na čínském trhu se prodávaly pod označením Ace. Je proto pravděpodobné, že i letos se bude historie opakovat.

To, že dojde i na uvedení modelu OnePlus 11R avizují nejen tipaři, ale záznam o existenci telefonu se také objevil i na indickém webu společnosti OnePlus. Toho si všimli stránky 91Mobiles a také tipař Mukul Sharma. Podle něj už v Indii začala masová výroba modelu 11R a tamtéž může dojít na uvedení, a to v buď v dubnu/apríli a nebo v květnu/máji. Telefon se v Indii už prý dokonce i testuje, takže je jasné, že představení se blíží. Detaily o specifikacích telefonu OnePlus 11R ale tipař neuvádí.

Přesto už z dřívějška o specifikacích telefonu OnePlus 11R něco málo víme. Tipaři zmiňovali především podtaktovaný procesor Snapdragon 8+ Gen1. Stejný čipset pohání například Oppo Reno 9 Pro Plus, Honor 80 Pro a nebo třeba i iQOO Neo 7 Racing Edition. Tato verze čipsetu má hlavní jádro Cortex-X2 běžící na frekvenci 3,0 GHz místo 3,2 GHz. Také tři jádra Cortex-A710 jsou podtaktovaná z 2,75 GHz na 2,5 GHz.

Dále prý můžeme počítat se zakřiveným AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2772 × 1240 pixelů a obnovovací frekvencí 120 HZ. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru a do displeje je také integrovaný snímač otisků prstů. Ve foto výbavě telefonu OnePlus 11R prý najdeme přední 16 MPix kameru. Dále pak hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem s podporou optické stabilizace obrazu. S ním do páru jde 12 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač. Baterie má prý kapacitu 5000 mAh a podporu 100 W nabíjení. A nemělo by chybět ani posuvné tlačítko Alert Slider, IR blaster a stereo reproduktory. Telefon běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.1.