Všichni známe satelitní konektivitu společnosti Apple u iPhonu, ale jen málokdo ví o satelitní konektivitě společnosti Huawei. Huawei je totiž vůbec první společností, která má funkci satelitního připojení ve smartphonu. Huawei Mate 50 Pro byl prvním smartphonem, který s touto funkcí přišel. Předstihl tak řadu iPhone 14 od společnosti Apple, která tuto technologii používá. A skládací model Huawei Mate X3 by měl jít ještě dál.

Společnost Huawei si byla hodně vědoma toho, že řada iPhone 14 bude vybavena satelitní technologií. A aby je porazil v argumentu “kdo to zvládl jako první”, rozhodl se čínský technologický gigant uvést model Mate 50 Pro na trh dříve než iPhone 14. Takže pokud jde o to, kdo uvedl na trh satelitní komunikaci jako první, uvedla ho společnost Huawei. A stalo se tak 6. září 2022. Společnost Apple naproti tomu uvedla řadu iPhone 14 se satelitní komunikací na trh 7. září 2022.

Huawei Mate X3

Huawei Mate X3 přijde již brzy s pokročilejší satelitní komunikací než má Apple

Zajímavé je, že obě společnosti vyrábějící chytré telefony dělí pouhý den, pokud jde o to, kdo to udělal první. Apple to však dokázal lépe než Huawei. Díky satelitní komunikaci společnosti Apple můžete odesílat a přijímat nouzové SOS zprávy. Satelitní nouzová SOS komunikace společnosti Huawei mohla pouze odesílat nouzové zprávy. Nedokázala však zprávy prostřednictvím satelitní komunikace přijímat.

Společnost Huawei se tentokrát rozhodla porazit Apple v obou směrech. Největší světový výrobce telekomunikačních zařízení se rozhodl jít v oblasti satelitní komunikace ještě dál.

Huawei Mate X3

Společnost Huawei se chystá uvést na trh novou generaci skládacího smartphonu Huawei Mate X3. V souvislosti s tím se jeden z tipsterů na Weibo podělil o něco zajímavého ohledně brzy uvedeného skládacího telefonu od Huawei. Zpráva naznačuje, že Mate X3 bude dalším vlajkovým zařízením od společnosti Huawei. To znamená, že čínští technologičtí giganti raději uvedou Mate X3 na trh před uvedením řady Huawei P60.

Další tip tvrdí, že skládací model Mate X3 bude vybaven satelitní komunikací nové generace. Ta by uživatelům umožnila odesílat a přijímat krátké zprávy prostřednictvím satelitní komunikace. Stejnou komunikační metodou tak je nově možné posílat i hlasové zprávy. To znamená, že by Huawei se ujalo vedení, pokud jde o hlasové zprávy via satelitní komunikaci. Společnost Huawei zatím tuto informaci nepotvrdila, stejně jako oficiální datum uvedení Huawei Mate X3 na trh.