Trh skládacích smartphonů získává na síle a do tohoto segmentu se zapojuje stále více hráčů. V loňském roce jsme v tomto segmentu zaznamenali příchod značek, jako je například Vivo. Čínská značka uvedla v dubnu 2022 na trh model Vivo X Fold a o několik měsíců později představila aktualizaci s procesorem Snapdragon 8+ Gen 1 s přídomkem Vivo X Fold S. Nyní jsme si téměř jisti, že značka pracuje na další generaci. Zároveň vyvíjí další skládací smartphone s flipovou konstrukcí – Vivo X Flip.

Již v prosinci společnost Oppo představila modely Oppo Find N2 a Find N2 Flip. Druhý jmenovaný byl prvním počinem společnosti v oblasti skládacího smartphonu s flipovým designem. Nyní se zdá, že podobnou cestou se vydá i její sesterská značka Vivo. Řada Galaxy Z Flip se tak letos dočká dalšího konkurenta s názvem Vivo X Flip. Podle všeho bude telefon také zkoumat nový design sekundárního displeje. Ve výsledku se tak dočkáme něčeho, co bude ve srovnání s modely Find N2 Flip a Galaxy Z Flip4 vypadat jinak.

Vivo X Flip

PODROBNOSTI O DESIGNU VIVO X FLIP

Díky designovým schématům víme, jak bude telefon vypadat. Design modelu Vivo X Flip se bude podobat současné řadě Vivo X90. To je správný záběr, protože právě podobnost s běžnými smartphony je to, co dělá flipové skládací telefony tak atraktivními. Zařízení bude mít vnitřní skládací displej a vnější plošší displej. Tento panel bude umístěn pod kruhovým ostrůvkem fotoaparátu, který přináší dva objektivy a logo ZEISS. Nebude zabírat největší část zadní strany, jak to vídáme u některých telefonů. Tento vnější displej bude mít šířku 682 pixelů a bude vypadat jako obdélník se zaoblenými rohy. Zařízení bude mít také stříbrný pant oddělující zadní stranu.

Vnitřní displej přinese běžné rozlišení 1080p a můžeme očekávat obnovovací frekvenci 120 Hz. Prostřednictvím schémat není možné zjistit, zda má telefon v panelu selfie kameru, možná je kamera ukrytá v displeji? Na to si zatím musíme počkat. Stojí za zmínku, že hlavní sestavu fotoaparátu lze použít i pro selfie. Koneckonců, sekundární displej můžete použít jako hledáček. Je to ale méně praktické, takže budeme sázet na klasický přední fotoaparát stejně jako u Oppo Find N2 Flip.

Vivo X Flip

Díky Digital Chat Station máme k dispozici pěkně vypadající render, který nám dává nahlédnout na vzhled telefonu v reálu. Tlačítka napájení a kolébka hlasitosti se nacházejí na pravém boku zařízení. Tlačítko napájení bude zřejmě sloužit i jako čtečka otisků prstů.

O specifikacích lze v tuto chvíli jen spekulovat, ale očekáváme, že v čele najdeme Snapdragon 8 Gen 2.