Po vypadnutí společnosti Huawei zůstal Samsung jedinou vedoucí značkou v segmentu skládacích smartphonů. Letos by měl uvést na trh pátou generaci svého skládacího modelu, nazvanou Samsung Galaxy Z Fold 5. Ten samozřejmě přijde s mnoha vylepšeními oproti svému předchůdci. Například podle informací The Pixel bude mít telefon v těle speciální držák pro pero Samsung S-Pen. Zbytek vylepšení se bude týkat výkonu, fotoaparátu atd.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5 – NEJZAJÍMAVĚJŠÍ INFORMACE

Jak jsme už uvedli, Samsung Galaxy Z Fold 5 bude mít držák pro stylus. Chystaný model tak poskytne lepší produktivitu. S tímto problémem se potýkají všechny skládací zařízení. Přidáním této vychytávky tak Samsung svůj skládací smartphone odliší.

Chápeme, že to povede k milimetrům navíc k jeho tloušťce. Je jasné, že díky tomu telefon víc váží. Stejný zdroj tak tvrdí, že Samsung Galaxy Z Fold 5 bude vážit 275 gramů. Navíc bude mít v rozloženém stavu tloušťku 6,5 mm.

Pod kapotou se bude nacházet zatím nepředstavený čip Snapdragon 985 5G od Qualcommu. Ten by měl využívat 4nm proces. Předpokládáme, že Samsung tento čip upraví na míru pro své skládací telefony. Zatím nemáme informace o tom, zda je srovnatelný s druhou generací Snapdragonu 8. Rozhodně je ale mnohem silnější než Snapdragon 8+ z Galaxy Z Fold 4.

GALAXY Z FOLD 4

Mimochodem, Samsung Galaxy Z Fold 4 přišel oproti svému předchůdci s mnoha vylepšeními. Má například větší 7,6palcový displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovací frekvencí 120 Hz. Díky ní byla obrazovka plynulejší a citlivější při procházení aplikací nebo hraní her. Nechybí ani ultratenká skleněná vrstva, která přináší vyšší odolnost.

Další zajímavostí je vylepšená konstrukce pantů. Při použití takzvaného “režimu Flex” můžete zařízení přeložit na polovinu. Horní část tak slouží jako hledáček, zatímco spodní část jako ovládací panel.