Na začátku každého roku zpravidla čekáme na vydání favorizovaných vlajkových telefonů. Samozřejmě není třeba připomínat, že jde o ty telefony etablovaných výrobců, kteří své vlajky nepředstavili po uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen2. První z nich, OnePlus 11, je už na světě, ale zatím jen na čínském trhu. Na globální premiéru se tak můžeme těšit na začátku příštího měsíce. Dalšími želízky v ohni jsou telefony řady Samsung Galaxy S23, které také globálně dorazí v únoru/februári. Ale nejen vlajkové telefony jsou to, oč v prvním kvartálu letošního roku poběží. V přípravách je i model Realme V30.

Odhadované specifikace modelu Realme V30

Je sice pravda, že i značka Realme má svůj trumf v rukávu v podobě telefonu Realme GT Neo 5, ale my se dnes podíváme právě na model Realme V30. A to hlavně proto, že získal certifikaci Tenaa a 3C, což naznačuje jeho brzké uvedení na čínském trhu. Nu a díky certifikacím si nyní můžeme shrnout, co tento chystaný telefon obnáší.

V certifikačním výpisu Tenaa figuruje telefon Realme V30 pod dvěma kódovými označeními, RMX 3618 a RMX 3619. Jde zřejmě o dvě různé verze jednoho modelu. Čím přesně se budou od sebe lišit z výpisu patrné není. Každopádně ale vidíme, že displej telefonu má úhlopříčku 6,51 palce, rozlišení 1600 × 720 pixelů a poměr stran 20:9. Typ obrazovky Tenaa neuvádí, ale s vysokou pravděpodobností jde o LCD displej.

Jaký procesor telefon Realme V30 pohání se také nedozvíme. Tenaa uvádí jen to, že jde o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,2 GHz. Zato ale certifikátoři potvrdili 4 GB, 6 GB a 8 GB operační paměti a 64 GB, 128 GB a 256 GB interního úložiště. Vnitřní paměť lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Realme UI. Ve foto výbavě najdeme hlavní duální fotoaparát s primárním 13 MPix snímačem, který doplní širokoúhlý objektiv. Přední kamera dostala 5 MPix senzor. Snímač otisků leží na hraně zařízení a baterie modelu Realme V30 má kapacitu 5000 mAh. Podporuje ale “jen” 10 W nabíjení. Rozměry telefonu jsou 164,4 × 75,1 × 8,1 mm při hmotnosti 186 gramů.