Loni, na začátku roku, nám společnost Oppo připravila dva prémiové telefony ze své produktové řady Find X. Modely Find X5 měly skvělé specifikace a překvapivě i zajímavé ceny. A protože se blíží doba, kdy to bude rok od jejich vydání, je třeba pomalu pomýšlet na jejich nástupce. Těmi budou telefony série Oppo Find X6.

Jak o modelu Oppo Find X6, tak i o jeho sourozenci Find X6 Pro se tipaři už několikrát zmiňovali před koncem loňského roku. Díky tomu víme například to, že se opět můžeme připravit na velmi slušnou foto výbavu. Tipaři dále odhadují, že i displeje telefonů budou na velmi solidní úrovni a dočkáme se i vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2. A v neposlední řadě se spekulovalo i o změně designu modulu hlavního fotoaparátu. A právě na design telefonu Oppo Find X6 se podíváme i dnes, protože se na čínské síti objevila sada reálných fotek.

Design prototypu Oppo Find X6

Tipař u reálných fotek tvrdí, že sice nejde o finální produkt, ale o prototyp, ovšem vzhled by se neměl nijak dramaticky lišit. Zdá se také, že Oppo Find X6 na reálných fotkách vypadá opravdu tak, jak už dříve avizovaly renderované obrázky. Displej je zakřivený s malou “dírou” pro přední kameru ve středu horní části. Rohy telefonu jsou výrazně oblé. Co ovšem překvapí je tloušťka těla, které je opravdu robustní. Na pravé hraně vidíme tlačítko napájení a na horní hraně mřížku reproduktoru.

Jestliže se nám zdá tělo telefonu Oppo Find X6 robustní, platí totéž pro modul hlavního fotoaparátu. Ten je doslova obří. A to dokonce tak, že když telefon leží zády na stole, modul fotoaparátu nadzvedne horní část přístroje. Jde ale o prototyp, takže nezbývá než doufat, že právě tento aspekt designu výrobce u finálního produktu upraví.

Co se složení hlavního fotoaparátu týče, víme, že model Pro dostane tři senzory s rozlišením 50 MPix. Primární 50 MPix snímač je Sony IMX989. Je to 1 palcový senzor s 7P objektivem a optickou stabilizací obrazu. Druhým v pořadí je 50 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX890 a třetím snímačem je 50 MPix teleobjektiv Sony IMX890 s 3× optickým zoomem a optickou stabilizací obrazu. K nim výrobce přidá i ToF senzor, pro správné zachycený hloubky ostrosti.