Před několika týdny učinila společnost OnePlus svůj první krok do roku 2023 a představila OnePlus 11. Nová vlajková loď nahrazuje OnePlus 10 Pro. A jak si můžete snadno všimnout, přídomek “Pro” tentokrát zmizel. Telefon byl uveden na trh v Číně a nyní se značka chystá uvést jej na globální trhy. Podle všeho je mezinárodní varianta již v závěrečné fázi testování. Dnes totiž byla spatřena v benchmarku Geekbench.

OnePlus 11 zahájí svou globální cestu v únoru. Nevíme, zda bude pro některé globální trhy stanoveno odlišné datum, ale pokud jde o Indii, tam zařízení přistane 7. února. Vzhledem k tomu, že se datum blíží, společnost OnePlus testuje globální verzi. To aby provedla konečné úpravy a vyladila výkon. Co se týče hardwaru, neočekáváme výrazné rozdíly mezi globální a čínskou verzí. Jiný je však obrázek, když se podíváme na softwarovou část.

GLOBÁLNÍ VARIANTA ONEPLUS 11 POTVRZENA S OXYGENOS 13 A 16 GB RAM

OnePlus 11 se objevil na Geekbench s číslem modelu CPH2451. Stejně jako čínská verze má Snapdragon 8 Gen 2 se špičkovým taktem 3,19 GHz. V jednojádrových testech telefon dosáhl skóre 1 468 bodů, ve vícejádrových pak 4 965 bodů. Výpis také potvrzuje systém Android 13. Globální varianta však bude mít na ním nadstavbu OxygenOS 13. Pro ty, kteří to nevědí, čínské kusy místo toho mají Oppo Color OS 13. V současné době jsou si oba operační systémy podobné v některých prvcích a funkcích uživatelského rozhraní, ale OxygenOS 13 má stále některé exkluzivní funkce, které potěší jeho dlouhodobé fanoušky. V softwaru je také prostor pro překvapení, protože nové vlajkové lodě obvykle přinášejí nové efektní funkce.

Zajímavé je, že výpis potvrzuje příchod 16 GB varianty na globální trhy. Samozřejmě očekáváme, že se k němu připojí i základní varianta s 12 GB RAM. Ostatní specifikace nejsou díky čínskému uvedení na trh žádným tajemstvím. Víme, že telefon přinese 6,7-palcový AMOLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. V levém horním rohu je výřez pro 16Mpx selfie fotoaparát. Na zadní straně máme trojitý fotoaparát s 50 MP hlavním fotoaparátem, 48 MP ultrazoomem a 32 MP teleobjektivem.

OnePlus 11 globální

OnePlus 11 čerpá energii z baterie s kapacitou 5 000 mAh a podporou 100W rychlonabíjení. Dokonce se dočkáme i nabíjecího adaptéru! Přesná cena OnePlus 11 na globálních trzích zůstává tajemstvím, ale čínská verze začíná na 3 999 CNY, což je asi 581 USD. Globální cena je vždy samozřejmě jiná. Telefon zlomil prodejní rekord v Číně. A jsme zvědaví, jak se mu bude dařit po celém světě. Těšíte se na OnePlus 11?