Zřejmě už jen pár týdnů nás dělí od představovačky vlajkových telefonů Samsung Galaxy S23. Tato série se několik dlouhých let skládá ze tří modelů, jmenovitě standardního Galaxy S a dále pak modelu Galaxy S Plus a Galaxy S Ultra. Při tom platí, že poslední z nich je tím nejlépe vybaveným. Stejnou sestavu očekáváme i letos, kdy ale tipaři tvrdí, že se nějakých radikálních změn ve srovnání s loňskými modely nedočkáme. Ovšem určitě potěší, že Samsung pošle své nové stroje na všechny trh výhradně s procesorem Snapdragon 8 Gen2. A největší vylepšení pak dostane model Ultra.

Letošní rok je tedy jasný a jako vždy můžeme počítat se třemi telefony v řadě. Ale bude to platit i v roce příštím? Tady totiž podle stránek The Elec visí nad modelem Galaxy S24 Plus velký otazník. Není nic zvláštního, že výrobci občas zamíchají složením svých dlouhodobě vydávaných sérií a je celkem jedno, jaký důvod pro to mají. Podobně k rozvržení budoucí řady Galaxy S24 přistoupí i Samsung.

Proč Samsung zruší model Galaxy S24 Plus?

Podle čerstvých informací chce Samsung model Plus zrušit od příštího roku, tedy počínaje sérií Galaxy S24. To znamená, že nám místo tři modelů nabídne jen modely dva, a to “DM1”, což je Galaxy S24 a “DM3”, což je Galaxy S24 Ultra. Chybí “DM2”, jinak též Galaxy S24 Plus. Důvodů, proč Samsung produkci “plusového” modelu zrušil může být mnoho, ale nejpravděpodobnějším důvodem je ten, že se tento model špatně prodává. Respektive jeho prodeje nejsou takové, aby se jeho další existence rentovala.

Navíc i trh s chytrými telefony v poslední době zažívá propad. Potenciální kupci se na vyspělých trzích rozdělili v podstatě do dvou skupin. Na ty, kteří si raději koupí levnější telefon a na ty, kteří naopak sáhnou po výrazně prémiovém stroji. A přiznejme, že model Galaxy S Plus je přesně uprostřed. A také prodejní čísla hovoří jasnou řečí. Loni se modelu Galaxy S22 Plus prodalo pouze 5,5 milionu kusů, což je zhruba 17 % z celkových dodávek řady Galaxy S22. Naopak prodeje standardního a Ultra modelu tvořily 38 % a 45 % celkových dodávek. Proto je zrušení plusového modelu logické.