Nový rok je tu a my se můžeme pomalu připravovat na uvedení nových vlajkových telefonů. A že jich nebude málo. Valná většina výrobců si totiž uvedení svých prémiových strojů nechala právě na první kvartál roku 2023. Samozřejmě čekáme na globální představovačku telefonu OnePlus 11 a také na uvedení řady Samsung Galaxy S23. To s nejvyšší pravděpodobností proběhne v únoru/februári na veletrhu MWC 2023 ve Španělsku. Kromě toho se na prezentační akci připravuje i značka Honor. Její představovačka proběhne v Číně do konce příštího měsíce a dojde na uvedení telefonů řady Honor Magic 5.

Podobně jako loni se v řadě Honor Magic 5 dočkáme minimálně dvou telefonů, a to standardního modelu a modelu Magic 5 Pro. Ale mluví se i o verzích Lite a Ultimate. Tipaři také odhadují, že v sérii výrobce použije procesor Snapdragon 8 Gen2 a výrazně vylepší foto výbavu. A první, poněkud detailnější informace o chystaných telefonech nyní nabízí známý tipař Digital Chat Station.

Co zatím o řadě Honor Magic 5 víme

Začneme tím, co avizuje tipař, a to je certifikace MIIT. Tou prošel Honor Magic 5 s kódovým označením PGT-AN00 a interním označením “Piaget”. Z certifikačního výpisu už ale nic moc dalšího nevyčteme. Ovšem tipař k tomu nabízí i své odhady, které se týkají foto výbavy telefonů řady Honor Magic 5 a přihodil i renderovaný snímek, který odkazuje na design zadního panelu.

Modul hlavního fotoaparátu je už klasicky kruhový. Ve srovnání s loňskými modely Magic 4 ale modul nevystupuje nad úroveň zadního panelu, ale zdá se být do něj zapuštěný. V modulu vidíme popisek, který avizuje 100× zoom a jedná se zřejmě o zoom digitální. Modely Magic 5 Pro a Ultimate zřejmě dostanou čtyři snímače s rozlišením 50 MPix. Na renderu ale vidíme “jen” tři snímače, takže jde pravděpodobně o snímek standardního modelu Magic 5. V tomto případě počítají tipaři s primárním 64 MPix senzorem. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na již zmíněný procesor Snapdragon 8 Gen2, který z těchto telefonů udělá prémiová zařízení. Počkejme ale, co o modelech řady Magic 5 potvrdí výrobce.