Do databáze konzole Google Play právě zavítal tolik diskutovaný telefon Xiaomi 13 Lite. A díky této rychlé zastávce jsme se mohli podívat na jeho design. Také nám informace z databáze poskytly cenný náhled na některé klíčové specifikace telefonu.

Jako kódové označení modelu 13 Lite stanovila společnost označení “Ziyi”. A tak trochu se shoduje s modelem Xiaomi Civi 2. Uniklé snímky však vypadají totožně jako Xiaomi Civi 1S. Trochu zvláštní, že? Nicméně hlavní je, že v rámci hlavních specifikací dochází k úpravám.

Xiaomi 13 Lite

UNIKLÉ SPECIFIKACE XIAOMI 13 LITE

Hlavní zajímavostí tohoto úniku je SoC Snapdragon 7 Gen 1. Čip s kódovým označením QTI SM7450 disponuje 8 jádry Kryo 770. Čtyři jsou taktována na 2,4 GHz, zatímco ostatní na 1,8 GHz. Po stránce grafického procesoru Xiaomi 13 disponuje Adreno 644. Toto GPU je u zařízení se SoC 7. generace vskutku očekávané.

Zbytek specifikací na GPC potvrzuje rozlišení displeje 2400 x 1080. A co se týče softwaru, Xiaomi 13 Lite přijde s Androidem 12. Což je celkem překvapivý krok, vzhledem k tomu, že Android 13 již vidíme na mnoho nedávno vydaných zařízení.

Předchozí zvěsti naznačují, že Xiaomi také připravuje vydání Xiaomi 12 Lite 5G NE. Zde NE znamená New Edition. Zařízení by však mohlo být identickým dvojčetem modelu Civi 2. A ve skutečnosti by dokonce mohlo být i totožné s připravovaným Xiaomi 13 Lite. Asi aby nás ještě více zmátli.

Abychom to shrnuli. Aktuálně ještě nemáme žádné informace o předběžném datu uvedení modelu 13 Lite na trh. A také si ještě musíme počkat na informace o fotoaparátu a barevných variantách. Očekávejte však, že se o telefonu dozvíme více informací poté, co Xiaomi ukončí svou akci na MWC.