Smartphony řady Vivo X90 byly poprvé oznámeny v listopadu 2022. Telefony jsou však k dispozici prozatím jen pro čínský trh. A i když se spekuluje o konci ledna jako datu pro globální trh, oficiálně nemáme ještě žádné potvrzení.

Každopádně se zdá, že společnost plánuje globální debut řady X90 poměrně brzy. Společnost Vivo Malajsie právě zveřejnila svůj první oficiální teaser o těchto zařízeních. A očekáváme, že v nadcházejících dnech získáme další informace.

VIVO X90

VIVO X90 PRO SE BLÍŽÍ!

Je samozřejmé, že model X90 Pro bude nejzajímavějším modelem této řady. Telefon dostal skvělý 6,78-palcovým QHD AMOLED displejem. Tento panel disponuje obnovovací frekvencí 120 Hz, která nabízí rychlý a plynulý pohyb.

Přestože Vivo X90 Pro dostal do vínku čipset MediaTek Dimensity 8200, jeho výkon se rovná některým současným vlajkovým lodím. Hlavním tahákem telefonu je však fotoaparát. Na zadní straně se nachází 50,3Mpx fotoaparát se dvěma sekundárními snímači. A přední strana má 32 MP selfie kameru.

Nezklame vás ani z hlediska výdrže baterie. Telefon dostal baterii s kapacitou 4870 mAh. A ta má podporu 120W rychlého nabíjení.

Co se týče základního modelu Vivo X90, má stejný panel AMOLED jako model Pro. Dokonce má stejnou čipovou sadou a podporu rychlého nabíjení 120 W. Na zadní straně však chybí periskopová kamera. Místo toho využívá 12Mpx teleobjektiv.

Základní model X90 také nedostal 50,3 MP fotoaparát, kterým se X90 Pro chlubí. Místo snímače Sony IMX989 dostal základní model Vivo X90 snímač IMX866 s rozlišením 50 MP. Ačkoli se jedná o starší snímač, stále si zachovává zajímavé funkce jako je OIS stabilizace a laserové automatické ostření. Kvalita snímků by tedy neměla být vůbec špatná.