Podle zprávy z veletrhu CES 2023 se nová úprava rozhraní Android Auto, která byla poprvé představena na konferenci Google I/O 2022, nyní dostává mezi uživatele.

Byli jsme opravdu zvědaví, jak nové, modernizované uživatelské rozhraní pro Android Auto funguje. Protože se původně objevilo na začátku loňského roku a poté bylo před koncem roku 2022 uvolněno pro testery. Významnou výhodou této nové aktualizace je možnost současného zobrazení vícero aplikací.

Nyní mohou řidiči rychle pozastavit skladbu nebo zobrazit zprávu. A to, aniž by museli opustit zobrazení mapy a procházet menu a nastavení. Společnost Google právě oznámila, že přepracované rozhraní bude po několika měsících očekávání konečně zpřístupněno všem. Oznámení se uskutečnílo v rámci veletrhu CES 2023.

Android Auto

NOVÝ DESIGN ANDROID AUTO PŘICHÁZÍ DO VAŠEHO AUTA

Rozložení rozdělené obrazovky lze podle Googlu upravit tak, aby vyhovovalo libovolné velikosti nebo orientaci obrazovky v jakémkoli autě, a tvrdí, že je kompatibilní se všemi vozidly. Asistent Google je díky přepracovanému uživatelskému rozhraní přístupnější než kdy dříve. Dále se zvyšuje množství aktivit na obrazovce a přidávají se kontextové návrhy, oznámení a snadné sdílení informací. Například časy příjezdů a rychlé nápady pro odpovědi na zprávy.

Android Auto

Google tvrdí, že alespoň v oblastech s levostranným řízením bude mapa zabírat většinu levé strany obrazovky, kde bude blíže k řidiči. Rozměrná dlaždice na pravé straně obvykle zobrazuje podcast nebo aplikaci. Nebo zdroj zvuku, který se právě přehrává. Všimněte si, že je konečně přístupný ukazatel průběhu, který umožňuje jednoduchou navigaci po zvukovém obsahu.

Telefony Samsung a Xiaomi budou brzy moci sdílet digitální klíče od auta, stejně jako telefony Pixel. Také se dočkáme přepracovaného uživatelského rozhraní a volání přes WhatsApp pro uživatele telefonů Pixel a Samsung. Vzhledem k tomu, že aktualizace již začala být dostupná, pokud váš vůz podporuje Android Auto, byste brzy měli dostat aktualizaci představující nové uživatelské rozhraní.