Google pracuje na mobilním telefonu střední třídy, který by měl být (dle specifikací) relativně slušný. Toto zařízení, Google Pixel 7a, jsme již několikrát zahlédli v uniklých informacích. Nedávné info od vietnamského technologického bloggera odhaluje praktické video a fotografie Pixelu 7a na Facebooku. V současné době je však zařízení na dálku blokováno společností Google. Nicméně některé další informace o telefonu jsou k dispozici v rozhraní Fastboot. Fastboot tak odhaluje, že toto zařízení je vybaveno 8 GB paměti Samsung LPDDR5 RAM a 128GB úložiště Micron.

Uvedl to na Twitteru: “Pamatujete si na Google Pixel 7a? Ten člověk mi před pár minutami napsal, že telefon byl na dálku zablokován společností Google. Ale alespoň víme jeden další detail: 8 GB LPDDR5 RAM a 128 GB”.

Podle předchozích videí a snímků tohoto zařízení je design nový model Pixel 7a velmi podobný řadě Pixel 7. Přední strana zařízení se příliš neliší od modelu Pixel 6a a zadní část trupu je podobná modelu Pixel 7. Přichází i s ikonickým designem společnosti Google.

OČEKÁVANÝ DESIGN MODELU GOOGLE PIXEL 7A

Model Pixel 7a má na přední straně úzký okraj a mírně širší spodní stranu. Tento smartphone je také vybaven displejem s děrovaným otvorem a ten bude uprostřed obrazovky. Tlačítko napájení a kolébka hlasitosti jsou na pravé straně telefonu. Kromě toho je slot pro SIM kartu na levé straně telefonu.

Zadní strany smartphonu Google Pixel 7a očekáváme k dispozici v tmavě šedé a bílé barvě. Logo Google se nachází uprostřed zadního panelu telefonu, zatímco dva senzory jsou umístěny v oválné oblasti. A nebude chybět ani obligátní blesk.