Čínská značka Xiaomi vložila do své nadstavby systému Android spoustu práce, aby byla pro uživatele plynulejší a lepší. Jak všichni víme, systém MIUI je vylepšení systému Android od společnosti Xiaomi a patří k těm nejzajímavějším. I když někteří s tím mohou nesouhlasit, Xiaomi má miliony spokojených uživatelů MIUI, kteří by MIUI za nic neměnili. Na tiskové konferenci Xiaomi 13 byla také oficiálně dočkali očekávané verze MIUI 14. Nové MIUI 14 nejenže zlepšuje plynulost systému, ale přináší také zcela nový design z hlediska vize uživatelského rozhraní. Například nové velké ikony, velké složky, a další, které přinášejí určitou svěžest do nové verze.

Je však dobré poznamenat, že v logice návrhu velkých složek MIUI 14 jsme se dočkali zádrhelu. Celá složka zabírá pozice čtyř ikon. Existují však pouze tři aplikace, které lze otevřít přímým kliknutím. Na otevření ostatních aplikací budou muset uživatelé kliknout až po otevření složky.

MIUI 14

MIUI 14 PŘINÁŠÍ OPRAVU

MIUI byl naštěstí vždy systém, který se staral o uživatelské zkušenosti a zpětnou vazbu. Podle nedávných zpráv o uživatelském feedbacku nyní společnost Xiaomi přidala do nejnovější beta verze několik oprav. Velká složka souborů je nyní dostupná pro více aplikací (verze Jiugongge). Uživatelé tak na ně mohou přímo kliknout.

Uživatelé, kteří nejsou interními testovacími uživateli, mohou také aktualizovat systémovou plochu na verzi 4.39.9.5963-01031422. Někteří uživatelé instalační balíček rozbalili a kdo bude chtít, si jej také může zkusit najít a vyzkoušet.

MIUI 14

Po aktualizaci můžete vybrat aplikaci Jiugongge a k dispozici máte 8 ikon, které lze otevřít přímo kliknutím na původní čtyři ikony. Můžete si také nastavit chytré zobrazení. Systém se automaticky naučí třídit návyky uživatele při používání a inteligentně doporučí aplikace. Tato funkce se poprvé objevila v systému HarmonyOS od společnosti Huawei. Ačkoli je designový nápad velmi jednoduchý, výrazně zlepšuje uživatelský zážitek. V současné době ji v podstatě zpopularizovaly všechny čínské nadstavby systému Android.