Společnost OnePlus postupně od svého vzniku začala na trh posílat kromě telefonů i další produkty. Sluchátky počínaje, přes chytré hodinky až po například nedávno v Indii uvedený monitor. Nu a i v tomto roce chce dál rozšiřovat své portfolio o další novinky. Tou první bude 100 W nabíječka se dvěma porty. Alespoň to tak vypadá podle upoutávky, která nyní visí na čínské síti. Nabíječku zatím výrobce potvrdil pro čínský trh, ale není vyloučeno, že se jí dočkáme i na globálních trzích.

Jaké jsou hlavní parametry 100 W OnePlus nabíječky?

Chystaná OnePlus nabíječka podporuje PD protokol pro rychlé nabíjení s výkonem až 65 W. Jak již bylo řečeno má také duální rozhraní s porty USB-A a USB-C. Díky tomu a své konstrukci může nabíječka využívat oba porty současně. Kromě podpory výkonu 65 W je tu i podpora rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 100 W. Nabíječka proto dobře poslouží pro nabíjení chytrých telefonů, tabletů, notebooků a dalších kompatibilních zařízení.

A když už mluvíme o zařízeních, která chystaná nabíječka zvládne nabíjet, nelze zapomenout na telefon OnePlus 11. Zdá se, že je připravená přímo tomuto stroji na míru. Výrobce totiž už na konci loňského roku potvrdil, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Má prý také dvou článkovou baterie s celkovou kapacitou 4870 mAh. Tipaři v souvislosti s nabíjením telefonu odhadovali, že jeho nabití na 50 % proběhne během 10 minut a nabito na 100 % bude za pouhých 25 minut.

Kromě toho je prý OnePlus 11 také prvním zařízením s dlouhodobou ochranou nabíjení a zrychleným nabíjením stárnoucí baterie. Navíc podporuje i detekci stavu baterie v reálném čase, a to díky 13 senzorům speciálně přizpůsobeného čipu pro správu akumulátoru. V souvislosti s tím zmínil prezident OnePlus China, pan Li Jin, že nabíjení telefonu je rychlejší než kdy dřív. Ovšem šlo jim zároveň i o to, aby bylo i bezpečnější.